logo Jarocin'17

Rytmy młodych

Kolejna edycja legendarnego konkursu dla młodych niezależnych kapel. Zgłoś się już dziś i zagraj na głównej scenie jednego z najważniejszych, polskich festiwali!

Rytmy Młodych były jednym z pierwszych i głośniejszych przeglądów debiutantów. To właśnie one dały początek jarocińskiemu festiwalowi. W Jarocinie swoje pierwsze kroki stawiała Katarzyna Nosowska z grupą Hey, Muniek Staszczyk czy Paweł Kukiz. Głównym celem tegorocznej edycji jest przywrócenie kultowego statusu konkursowi Jarocińskie Rytmy Młodych. Chcemy by festiwal w Jarocinie stał się trampoliną dla nowych zespołów, a występ na głównej scenie był swoistym testem możliwości zespołu. Tych, którzy przebrną przez eliminacje i zauroczą jury, czeka szereg nagród, na czele z występem na głównej scenie podczas festiwalu. Początkujący artyści mogą zgłaszać się przez stronę internetową www.rytmy.jarocinfestiwal.pl do 22 marca.

Następnie, jury w składzie: Piotr Metz, Krzysztof Zalewski, Michał Wiraszko, Tomasz Jankowski (koordynator JRM), oraz Artur Rawicz wyselekcjonuje 50 najciekawszych wykonawców. W kolejnych etapie internauci wybiorą spośród nich 20 artystów, którzy staną w szranki podczas czterech koncertów półfinałowych: 30.04 – w Rudzie Śląskiej (Klub Druid), 06.05 – w Gdańsku (Wydział Remontowy), 14.05 – w Poznaniu (Kontener ART) i 27.05 – w Warszawie (Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej). Stawka jest duża, bo oprócz przewidzianego koncertu na festiwalu, laureaci mogą wygrać wydanie singla oraz jego wsparcie promocyjne, a także możliwość supportowania jednej z gwiazd festiwalu podczas jesiennej trasy koncertowej. Wszyscy półfinaliści za darmo wezmą udział w branżowych konferencjach i warsztatach w trakcie trwania Jarocin Festiwal 2017.