logo Jarocin'17
Aktualności – Legendy festiwalu i nowe twarze. Kolejne ogłoszenie!

Legendy festiwalu i nowe twarze. Kolejne ogłoszenie!

6 kwietnia 2017

Udostępnij: facebook share button twitter share button

Do kolejnej edycji Jarocin Festiwal zostały trzy miesiące. Znamy już większość artystów, którzy w weekend między 14 a 16 lispca zaprezentują się na kilku scenach.

W tym roku festiwalowi przewodzą Ambasadorzy: Wojciech Waglewski, Krzysztof Zalewski, a także duet Fisz/Emade. Do tej pory wśród ogłoszonych wykonawców, oprócz wymienionej trójki, znaleźli się m.in.: Lao Che, Ørganek, Decapitated, O.S.T.R. czy Wojtek Mazolewski Quintet. Projekt specjalny, z okazji swojego 25-lecia, zaprezentuje również grupa Illusion.

Z dumą informujemy, że do grona ogłoszonych artystów dołączają dziś: Hey, Dezerter, Syny i Resina. Zestaw ten idzie w parze z obraną przez organizatorów drogą mieszania gatunków, otwartości na eksperymenty muzyczne, ale i nawiązywania
do niezwykle bogatej historii festiwalu.

Ćwierć wieku temu debiutowali na naszej scenie. Najnowszy, jedenasty album zespołu Hey „Blysk” zbiera znakomite recenzje. Wygląda na to, że może to być koncert z gatunku tych pamiętanych przez lata. Jeszcze większy staż na jarocińskiej scenie festiwalowej ma grupa Dezerter. Jej muzycy, jeszcze jako SS-20 debiutowali tutaj w 1982 roku! Trzydzieści lat później zaprezentują materiał z jednej ze swoich kultowych płyt – „Kolaboracja”.

Syny i Resina to dwa projekty, które dla wielu mogą być dużym zaskoczeniem w line-upie. Pierwszy z nich to duet zgrabnie balansujący na skraju hip-hopu i alternatywy, a ich zamiłowanie do brudnych beatów znane jest już w całym kraju. Syny przygotowują się do wydania drugiego albumy w dyskografii, a odwiedzający Festiwal w Jarocinie będą mieli wyjątkową szansę usłyszeć kilka kompozycji zupełnie premierowo!

Resina to artystka, której performensy muzyczne oparte o niezwykle minimalistyczne brzmienie wiolonczeli zapętlanej na looperze potrafią zahipnotyzować każdego, kto choć raz trafi na jej występ na żywo. Ostatnio wydała album dla brytyjskiej oficyny FatCat Records.

Przypominamy, że do niedzieli 9 kwietnia trwa głosowanie na uczestników konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Internauci spośród pięćdziesięciu wybranych przez jury wykonawców, desygnują półfinałową dwudziestkę. Wybrane kapele zmierzą się podczas czterech koncertów, kolejno w: Rudzie Śląskiej, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Głosować można tylko raz, na stronie www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Zwycięzca każdego
z półfinałów wystąpi na głównej scenie pierwszego dnia Jarocin Festiwal 2017. Punktem wspólnym dla każdego półfinału będzie Solo Act Krzysztofa Zalewskiego, który obok Piotra Metza, Artura Rawicza, Michała Wiraszko i Tomasza Jankowskiego zasiądzie w jury tegorocznej edycji konkursu!

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17