logo Jarocin'17

O nas

Dwie sceny główne scena eksperymentalna scena pływająca, konkurs debiutantów Jarocińskie Rytmy Młodych, klub festiwalowy, warsztaty, konferencje, teatry.

W roku 2017 festiwal zmienia swoją formułę. Z imprezy na otwartym polu na obrzeżach Jarocina, staje się w pełni miejskim wydarzeniem, ze scenami usytuowanymi w samym centrum.

Nowością będzie także koncepcja artystyczna. Line-up i repertuar, po raz pierwszy w historii festiwalu, zostanie wybrany przez Michała Wiraszko – dyrektora artystycznego, oraz festiwalowych AMBASADORÓW poszczególnych wydarzeń, scen i dni: Wojciecha Waglewskiego, Fisza i Emade, a także Krzysztofa Zalewskiego.

Tegoroczna edycja będzie miała też swój MOTYW przewodni – jeden dzień poświęcony specjalnemu wydarzeniu z przeszłości festiwalu. W premierowej odsłonie zaprezentowany zostanie MOTYW:NIEMEN, upamiętniając tym samym trzydziestą rocznicę koncertu Czesława Niemena w Jarocinie. Projekt zrealizowany będzie poprzez koncerty, wystawy i spektakle przybliżające tę jedną z największych postaci polskiej muzyki.

Kolejnym z filarów festiwalu stanie się znów konkurs debiutantów, który w formule JAROCIŃSKICH RYTMÓW MŁODYCH, pod opieką ambasadora i ze wsparciem ogólnopolskich mediów rozpocznie się już w lutym. Cztery wydarzenia półfinałowe odbędą się kolejno w Rudzie Śląskiej, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie, a zwycięzca każdego z nich wystąpi na dużej scenie pierwszego dnia festiwalu. Dopełnieniem JRM będą muzyczne warsztaty i panele z międzynarodowymi gośćmi w czasie trwania Jarocin Festiwal 2017.

  • Muzeum Regionalne w Jarocinie
  • Adres: Ratusz Rynek, 63-200 Jarocin
  • Tel: +48 62 747 34 49
  • Email: muzuem@muzeumjarocin.pl
  • NIP 617 10 08 879
  • REGON 001287676