logo Jarocin'17
Aktualności – Rusza sprzedaż biletów na Jarocin Festiwal i eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych!

Rusza sprzedaż biletów na Jarocin Festiwal i eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych!

16 marca 2017

Udostępnij: facebook share button twitter share button

14-16 lipca to data kolejnej edycji Jarocin Festiwalu. 2017 rok przyniesie wiele zmian, o których poinformował na niedawnej konferencji prasowej organizator festiwalu – Spichlerz Polskiego Rocka. Zamiast jednej dużej sceny, pojawią się dwie główne i kilka mniejszych, osadzonych w centrum miasta. Zmieni się także profil muzyczny. O tym kto wystąpi w tym roku w Jarocinie, razem z dyrektorem kreatywnym Michałem Wiraszko, współdecydować będą ambasadorowie – Wojciech Waglewski, Fisz i Emade, a także Krzysztof Zalewski.

Wiodącą rolę ma odgrywać konkurs Jarocińskie Rytmy Młodych, który rusza 1 marca, a swój finał będzie miał pierwszego dnia festiwalu na głównej scenie! Odbywające się od początku lat 70-tych XX wieku Wielkopolskie Rytmy Młodych były jednym z pierwszych i głośniejszych przeglądów debiutantów. To właśnie z nich narodził się festiwal, o którym usłyszał cały świat i który ukonstytuował polską scenę muzyczną na kolejne dekady. Wśród zwycięzców pierwszy edycji znaleźli się m.in. Kasia Nosowska, Muniek Staszczyk, Tomek Lipiński i wielu innych.

W tym roku Jarocin stawia na młodych, chcąc odkrywać nową muzykę i dawać szansę na rozwój kariery najzdolniejszym artystom młodego pokolenia. W puli nagród dla zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych, oprócz występu na głównej scenie festiwalu, znajdzie się możliwość supportowania jednej z gwiazd festiwalu na jego jesiennej trasie koncertowej, nagrania singla,
a także profesjonalna obsługa medialna przy jego premierze.

Zgłoszenia do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych rozpoczną się 1 marca marca na stronie www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Rejestracja będzie otwarta do 22 marca. Następnie jury w składzie: Krzysztof Zalewski (Ambasador JRM), Piotr Metz, Michał Wiraszko oraz Tomasz Jankowski (koordynator JRM) wyselekcjonuje 50 najciekawszych wykonawców. W kolejnych etapie internauci wybiorą spośró nich 20 kapel, które będą miały okazję zaprezentować się na czterech koncertach półfinałowych: 30.04 – Ruda Śląska (Klub Druid), 06.05 – Gdańsk (Wydział Remontowy), 14.05 – Poznań (KontenerART) i 27.05 – Warszawa (Muzyczne Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej).

O zwycięstwie w każdym półfinale zadecyduje jury, na żywo oglądające występy każdego z zakwalifikowanych. Cała czwórka finalistów, z których wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca, zagra na głównej scenie pierwszego dnia JAROCIN FESTIWAL 2017. Nagrodą dla całej dwudziestki zespołów będą darmowe karnety na festiwal, a także możliwość wzięcia udziału w konferencjach i warsztatach, prowadzonych przez przedstawicieli branży muzycznej z Polski i zagranicy!

Karnety

Od 1 marca rusza także sprzedaż biletów na Jarocin Festiwal 2017! Podobnie jak w poprzednich latach, ceny karnetów na wszystkie dni dla mieszkańców gminy Jarocin będą tańsze i w pierwszej puli wyniosą 70 PLN. Regularny koszt karnetów trzydniowych to 150 PLN. Bilety jednodniowe można kupić za 80 PLN. Wejściówki na festiwal dostępne są na portalu biletomat.pl, a sprzedaż pierwszej puli potrwa do 31 maja.

KUP BILET NA JAROCIN FESTIWAL 2017 → https://www.biletomat.pl/festiwale/jarocin-festiwal-2017-4987/

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17