Znani artyści zaśpiewają utwory Republiki

Finaliści tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych zaprezentują się na scenie jarocińskiego amfiteatru pierwszego dnia Jarocin Festiwal –  14 lipca. Tego dnia odbędzie się też specjalny koncert „Republika 82” przygotowany pod okiem Darka Malejonka. Wystąpi również Zespół Pull The Wire

Póki co jury Jarocińskich Rytmów Młodych przesłuchuje nadesłane do konkursu nagrania. Już za kilka dni poznamy 30 półfinalistów, spośród których wyłoniona zostanie finałowa „piątka”. To oni zaprezentują się na scenie amfiteatru – 14 lipca. Wtedy też poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji rytmów.

W amfiteatrze wystąpi także zespół Pull The Wire. Ekipa z Żyrardowa jest obecna na polskiej scenie rockowej od 15 lat, ma na koncie setki występów, często pojawia się na czołowych rockowych festiwalach muzycznych, zagrali koncerty za granicą w Czechach i w Ukrainie.

 

Na zakończenie Rytmów Młodych odbędzie się koncert, podczas którego Darek Malejonek z przyjaciółmi przedstawi kolejny autorski program związany z historią festiwalu. Myślą przewodnią tegorocznego wydarzenia jest uczczenie pierwszego występu zespołu Republika w Jarocinie w 1982 roku. Zaproszeni artyści przygotowują specjalne wersje utworów niezapomnianej toruńskiej grupy, ale nie tylko, bo wykonają też inne utwory związane z dziedzictwem festiwalu. W tym roku wystąpią: Renata Przemyk, Natalia Niemen, Damian Ukeje, Robert Cichy, Darek Malejonek i śpiewający rabin -Symcha Keller. Usłyszymy też  legendę niezależnej białoruskiej sceny rockowej – Lawon Wolski i utalentowaną artystkę z Odessy -Mariję  John.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas finału JRM mogliśmy usłyszeć specjalny koncert „Tribute to the Jarocin `80s”.  W jarocinskim amfiteatrze ponownie zabrzmiały jedne z najbardziej znanych utworów polskiego rocka lat 80’, których legenda narodziła się na Festiwalu. Obok Maleo gwiazdami wydarzenia byli wyjątkowi wokaliści, których muzyczne drogi wiodły również przez Jarocin: Renata Przemyk, Tomasz Budzyński, Ania Rusowicz, Skubas.

Wstęp na koncert w amfiteatrze jest bezpłatny.