Mocne brzmienie i rasowe wokale. Znamy “dwunastkę” artystów, którzy zakwalifikowali się do koncertów eliminacyjnych Jarocińskich Rytmów Młodych. Jaką muzykę i kogo usłyszymy w tym roku na scenie Klubu Kontrapunkt w Jarocinie?

Wybrana „12” prezentuje przekrój różnych współczesnych nurtów muzycznych.  Są wśród nich mocne grania, są klasyczne rock’n’rollowe, słychać  rapcore, soul, blues, alternatywny pop-rock z gitarami i elektroniką, trochę indie, trochę britpopu, są kapele z pogranicza popu i rocka. Nie brakuje rasowych wokali, świetnych kompozycji i światowego brzmienia.

Dobór artystów nie był łatwym zadaniem. Jury, w skład którego wchodzą: Marek Piekarczyk – wokalista, autor tekstów, przez wiele lat związany z zespołem TSA, Sidney Polak – wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor i Tomasz Jankowski – muzyk, animator kultury, przesłuchało blisko 100 wykonawców. Spośród nich wybrało „dwunastkę” artystów, którzy zakwalifikowali się do koncertów eliminacyjnych.  

Zapowiadają się świetne koncerty. Przypomnijmy, że odbędą się one w trzech terminach: 26 maja, 2 i 23 czerwca. Każdy rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp na koncerty eliminacyjne jest wolny.

Zgodnie z regulaminem rytmów młodych, poszczególne koncerty zakończą się wyborem laureata przechodzącego do kolejnego etapu konkursu. Laureaci wystąpią na głównej scenie pierwszego dnia Jarocin Festiwal 2019, a zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych weźmie udział także w koncercie telewizyjnym, który zaplanowany został na drugi dzień festiwalowy. Poza statuetką, zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych, będzie mógł skorzystać z nagrania singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizacji teledysku.

A tak prezentuje się 12 z podziałem na poszczególne koncerty eliminacyjne:

termin 26 maja

Izzy & The Black Trees

Hurrockaine

Glasspop

Calei

 

termin 2 czerwca

Jagoda Kret

Need More Clouds – zespół zrezygnował z udziału w konkursie, w jego miejsce wchodzi Rusty Pine

The Sunlit Earth

Sunsmoke

 

termin 23 czerwca

Para

Fosfor

Hollow Stone

Hengelo