Izzy and the Black Trees pierwszym półfinalistą Jarocińskich Rytmów Młodych

Energetyczny koncert w Spichlerzu Polskiego Rocka rozpoczął cykl koncertów eliminacyjnych Jarocińskich Rytmów Młodych. Na scenie klubu Kontrapunkt wystąpiły cztery zespoły: Calei, Glasspop, Hurrockaine i Izzy and the Black Trees. To ten ostatni zagra na scenie Jarocin Festiwal, jako zwycięzca wczorajszego koncertu eliminacyjnego.

Jurorzy: Sidney Polak i Marek Piekarczyk nie byli obecni podczas przesłuchań w Jarocinie, ponieważ są w trasie koncertowej. Dzięki transmisji on line, mogli jednak przeżyć ten koncert na równi z publicznością zgromadzoną w Spichlerzu, wśród której był też trzeci juror – Tomasz Jankowski. Wspólny werdykt poznaliśmy następnego dnia przesłuchań. W ślad za nim do kolejnego etapu przechodzi grupa Izzy and the Black Trees. Zespół zagra na scenie Jarocin Festiwal razem ze zwycięzcami dwóch następnych eliminacji. A te odbędą się 2 i 23 czerwca.

Zwycięski zespół pierwszych koncertów eliminacyjnych JRM – Izzy & The Black Trees charakteryzuje punkowa energia przeplatana delikatniejszymi momentami oraz nutką psychodelii. The Pixies, Patti Smith band, Nick Cave – to niektóre skojarzenia publiczności, która miała już okazję zobaczyć zespól na żywo. Kwartet zarejestrował w studio swoją pierwszą EP, gdzie amerykański folk łączy się z gitarowymi riffami spod znaku Sonic Youth, wszystko to pod wodzą charyzmatycznego głosu wokalistki.