Druga tura koncertów eliminacyjnych Jarocińskich Rytmów Młodych już w najbliższą niedzielę – 2 czerwca o godz. 16:00.

Tym razem na scenie klubu Kontrapunkt w Jarocinie wystąpią: Jagoda Kret, The Sunlit Earth, SUNSMOKE.

Pierwsze koncerty eliminacyjne odbyły się 26 maja i zakończyły się zwycięstwem zespołu Izzy & The Black Trees. Tak, jak w ubiegłym tygodniu, tak i teraz, spośród czwórki zespołów, które zagrają w Kontrapunkcie, zostanie wyłoniony półfinalista  Jarocińskich Rytmów Młodych. Ostatniego półfinalistę poznamy po koncercie zaplanowanym na 23 czerwca.

Kogo zobaczymy na scenie Kontrapunktu 2 czerwca?

jagoda-kret-opis

Jagoda Kret to 27-letnia wokalistka pochodząca z gór. Pisze teksty i współkomponuje swoje utwory. Jest finalistką III edycji The Voice of Poland. Jej muzyka to zbiór “brudnych”, gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień i folkowych melodii. W 2018 roku na platformie YouTube ukazały się trzy utwory w formie Live Session, zwiastujące nadchodzący materiał. Wśród nich znalazło się „5 kroków”, które od stycznia 2019 roku dołączyło do projektu „My name is New” – inicjatywy utworzonej przez wytwórnię Kayax.

the sunlit earth opis

The Sunlit Earth to drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej. Zespół powstał w Trójmieście w 2012 roku. W 2013 roku The Sunlit Earth wziął udział w przeglądzie zespołów do festiwalu Męskie Granie organizowanym przez Polskie Radio Trójka i decyzją słuchaczy zakwalifikował się do wystąpienia na finałowym koncercie trasy w Żywcu. Od tego czasu zespół wystąpił na wielu festiwalach, m.in. Soundrive w gdańskim B90 i polenmARkT w niemieckim Griefswaldzie, Transit Festival (Niemcy).

sunsmoke opis

Sunsmoke to groove, zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Grupa została założona przez trzech kumpli: Artizmo, Brzozę i Tobiego. Chłopaki grali ze sobą w przeszłości w różnych projektach. W sierpniu 2017 roku spotkali się po latach imprezie, a że zabawa była bardzo dobra, postanowili spotkać się ponownie. Tym razem na sali prób. Już na pierwszej próbie pojawiło się dużo pomysłów, mnóstwo śmiechu, dobra zabawa.  Zaczęły powstawać pierwsze numery wyznaczające kierunek muzyczny zespołu. Wiosną 2018, po długich poszukiwaniach do składu dołączył Soul, charyzmatyczny wokalista, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie. Na początku roku 2019 Sunsmoke debiutuje na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.

rusty pine opis

Rusty Pine to projekt muzyczny założony przez rodzeństwo Kasię i Krzyśka Zagajewskich. Kasia jest w tym projekcie filtrem rzeczywistości, o której pisze teksty i melodie. Jej głos to połączenie dwóch biegunów – głosu silnego i awanturniczego, który kontestuje z głosem delikatnym. Swój warsztat rozwijała w Ośrodkach Kultury w Warszawie pod okiem specjalistów w dziedzinie kształceniu głosu. Krzysiek jest zawodowym muzykiem, który występował u boku takich artystów jak Natalia Nykiel, Piotr Bukartyk, Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Krystyna Prońko i wielu innych. To Krzysiek odpowiada za aranżacje i kompozycje muzyczne w tym projekcie. Jego solówki to niejednokrotnie główny przewodnik po emocjach i przekazie, jaki niosą ze sobą utwory Rusty Pine. Dopełnieniem zespołu jest dwóch zdolnych Tomków – perkusista Tomek Zagórski i basista Tomek Gąsowski. To z ich udziałem muzyka Rusty Pine nabiera swojego pełnego i oldschoolowego brzmienia.

Koncerty będzie można zobaczyć “na żywo” na stronie Jarocin Festiwal – zakładka live stream.