Jagoda Kret z zespołem dołączyła do grona półfinalistów Jarocińskich Rytmów Młodych.

Za nami dwa koncerty eliminacyjne do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Przed tygodniem jury w składzie: Marek Piekarczyk, Sidney Polak i Tomasz Jankowski zdecydowało, że do dalszego etapu konkursu przechodzi zespół Izzy and the Black Trees.

W drugim koncercie eliminacyjnym na scenie Kontrapunktu w Spichlerzu Polskiego Rocka stanęli: Rusty PINE, The Sulnit Earth i Jagoda Kret. I to ten ostatni zespół dołączył do grona półfinalistów JRM. 

Jurorzy nie ukrywali, że i tym razem mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie kapele zaprezentowały się bardzo profesjonalnie. – Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem konkursu. To są zawodowi muzycy, tutaj się wszystko zgadza, nie ma żadnej walki z instrumentami, to absolutnie profesjonalne wykonawstwo – mówił po wczorajszych eliminacjach Sidney Polak. – To są gotowe zespoły do tego, żeby zastanawiać się, jak dalej prowadzić ich kariery. Muzyka to nie są wyścigi. Niezależnie od tego, jaki będzie dzisiejszy werdykt i który z tych zespołów przejdzie do głównego koncertu Jarocin Festiwal, to mogę zapewnić, że wszystkie zespoły, które zostały zakwalifikowane do tych przesłuchań są to zespoły na bardzo wysokim poziomie. Przy odrobinie szczęścia – bo szczęście w show- biznesie jest nieodzowne-  i samozaparciu tych muzyków, na pewno osiągną sukces w przyszłości – podkreślił Sidney Polak.

Jednak zgodnie z regulaminem konkursu spośród czterech zespołów grających wczoraj w Spichlerzu Polskiego Rocka trzeba było wybrać tylko jeden, który w lipcu wystąpi na scenie Jarocin Festiwal 2019. Tą kapelą będzie zespół Jagody Kret.

Ostatniego półfinalistę poznamy po przesłuchaniach, które odbędą się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie – 23 czerwca.