Trzecia tura koncertów eliminacyjnych Jarocińskich Rytmów Młodych już w najbliższą niedzielę – 23 czerwca. Tym razem na scenie klubu Kontrapunkt w Jarocinie wystąpią trzy zespoły: Para, Hollow Stone i Fosfor.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pierwsze koncerty eliminacyjne odbyły się 26 maja i zakończyły się zwycięstwem zespołu Izzy & The Black Trees. Kolejne eliminacje – 2 czerwca wygrała Jagoda Kret z zespołem. Ostatniego półfinalistę Jarocińskich Rytmów Młodych poznamy 23 czerwca. Tym razem jury dokona wybory zwycięzcy spośród trójki wykonawców, ponieważ czwarty zespół, który zakwalifikował się do koncertów eliminacyjnych – Hengelo, zrezygnował z udziału w imprezie z powodów osobistych jednego z członków grupy. 

Kogo zobaczymy na scenie Kontrapunktu 23 czerwca?

para opis

Para to trzy indywidualności tworzące spójnie, JEDEN STAN SKUPIENIA.
Ola Jabłońska – wokal, Kuba Cybula – instrumenty klawiszowe, gitara oraz Piotrek Królikowski instrumenty perkusyjne.
PARA to nowy stan skupienia w muzyce. Nowość na polskim rynku muzyki rozrywkowej. Chodź historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło, by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów i przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach. Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar. Swoją twórczość oceniają, jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu, otoczone brzmieniami synthezatorów i kolorem żółtym.


https://www.youtube.com/watch?v=UMbueNALUfs

hollow-stone-opis

Hollow Stone

Zespół powstał z połączenia dwóch zespołów z okolicy Koźmin Wlkp/Jarocin: False Experience oraz The Monarchy. W poprzednich formacjach członkowie zespołu nabrali doświadczenia scenicznego oraz twórczego. Inspirują się muzyką grunge-ową oraz hard-rockową i jak podkreślają lubią grać głośno.
W obecnym składzie grają dopiero rok, co w porównaniu do współkonkurentów, może być dość krótkim okresem. Uważają jednak, że mimo to dadzą radę zaprezentować się, jako godni rywale i pretendenci do finału.

https://www.youtube.com/watch?v=OvENR4CO-qg

fosfor opis

Zespół FOSFOR istnieje na polskiej scenie od wielu lat a jego inicjatorami są Leszek Grzywacz i Maciej Blaszke. Początki zespołu sięgają połowy lat 90-tych i zespołu SUCCUBUS, który po dojściu Dariusza Tylki przekształcił się we FREEDOM OF SPEECH (FOS), by w pierwszych latach nowego millennium przyjąć nową formę i nową nazwę FOSFOR. Przez te kilkanaście lat zespół zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce, często u boku największych gwiazd polskiej sceny metalowej i alternatywnej (TSA, Acid Drinkers, Coma, Hunter,Turbo, Armia,Dezerter ). FOSFOR zagrał na kilku festiwalach zawsze wzbudzając ogromne zainteresowanie. Jako jedni z pierwszych postawili na komputeryzację i samodzielnie nagrali dwie płyty: w 2001 NO MOTIVE, która zebrała bardzo dobre recenzje (Gitara i bas), a w 2008 EP DEFY, z której jeden utwór (RAVAGE) znalazł się na płycie wydanej przez Polskie Radio Program Trzeci – MINIMAX PL 5 (wyboru z ponad 200 zespołów dokonał Piotr Kaczkowski). Po kilku latach ciszy postanowili wejść do studia i zarejestrować nowy materiał. Dziś mogą pochwalić się nową płytą „LIFE IN FLAMES” nagraną w studio SOUNDS GREAT PROMOTION w GDYNI. Jej realizatorem jest Jakub „KIKUT” Mańkowski, a w nagraniach pomagał Jan Galbas. Teledysk do pierwszego utworu „Don’t ask for more” zrealizowała młodzież pod okiem Yacha Paszkiewicza w trakcie warsztatów wideoklipu w Filharmonii Kaszubskiej (do obejrzenia w sieci). W obecny skład zespołu wchodzą : Dariusz Tylki – wokal, Mariusz Rzepka – gitara, Leszek Grzywacz bas, Cezary Kejna – gitara oraz Maciej Blaszke – perkusja.

https://www.youtube.com/watch?v=SajDYXYZD4I