Para dołącza do zwycięzców eliminacji JRM

W ostatnich eliminacjach do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych do finału przeszedł zespół Para. Grupa dołączyła do zespołów wybranych podczas wcześniejszych eliminacji, czyli Izzy & The Black Trees oraz zespołu Jagody Kret. Wszystkie trzy zespoły wystąpią na dużej scenie pierwszego dnia Jarocin Festiwal – 13 lipca. Zwycięzca wybrany zostanie przez publiczność i będzie miał możliwość zaprezentowania się przed publicznością następnego dnia, podczas koncertu telewizyjnego.

W niedzielę 23 czerwca w Spichlerzu Polskiego Rocka odbyły się ostatnie koncerty eliminacyjne. Tym razem na scenie klubu Kontrapunkt stanęło troje wykonawców: Para, Hollow Stone i Grana Śmietana. Po wcześniejszej rezygnacji z udziału w przesłuchaniach zespołu Hengelo, w dniu koncertu okazało się, że problem ze stawieniem się na scenie Spichlerza ma kolejny zespół – Fosfor. Rano, jeden z członków zespołu trafił do szpitala i zespół poinformował organizatorów, że nie weźmie udziału w przesłuchaniach. Organizatorzy postanowili dać szansę grupie kolejnej z listy. Był nią zespół Grana Śmietana, który stanął na głowie, by w kilka godzin skompletować skład na konkurs w Spichlerzu. Nawet to, że perkusista zespołu przebywał daleko poza granicami kraju, nie stanowiło problemu, by o 16.00 stawić się w Spichlerzu… z nowym perkusistą.

Jury, któremu przewodniczył Marek Piekarczyk długo debatowało nad podjęciem decyzji. Zapadła ona dopiero następnego wieczoru i – jak się okazało – była szczęśliwa dla zespołu PARA.

Para to trzy indywidualności tworzące spójnie, JEDEN STAN SKUPIENIA. Ola Jabłońska – wokal, Kuba Cybula – instrumenty klawiszowe, gitara oraz Piotrek Królikowski instrumenty perkusyjne. PARA to nowy stan skupienia w muzyce. Nowość na polskim rynku muzyki rozrywkowej. Chodź historia ich trwania nie rozciąga się mocno na osi czasu, to nie przeszkodziło, by w tym czasie zdobyć już grono wiernych fanów i przyjaciół zespołu oraz niejedną nagrodę, na różnorodnych festiwalach i konkursach. Zespół aktywnie koncertuje i stale poszerza repertuar. Swoją twórczość oceniają, jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu, otoczone brzmieniami synthezatorów i kolorem żółtym.