STRAIN w projekcie Piekarczyka

W muzycznym projekcie Marka Piekarczyka, który będzie miał premierę podczas Jarocin Festiwal wystąpi wrocławski zespół STRAIN. Grupa grała już na festiwalu w Jarocinie przed dwoma laty i jej koncert był bardzo dobrze przyjęty przez publiczność.

 Marek Piekarczyk zaprosił do swojego projektu wiele ciekawych osobowości muzycznych. Przede wszystkim wokalistów: Piotra Cugowskiego i Damiana Ukeje, z którymi wspólnie wykona partie wokalne, jako trio na głosy w aranżacjach rockowych. Wysokie, mocne głosy, ciekawie rozpisane… W Jarocinie usłyszymy najbardziej energetyczne i porywające oraz wzruszające utwory polsko- i angielskojęzyczne. Wokalistom towarzyszyć będzie, oprócz symbolicznej sekcji rytmicznej, orkiestra składająca się z wiolonczelistek. W projekcie pojawi się także wrocławski zespół STRAIN. Od 2012 roku grupa wykonała prawie 300 koncertów w Polsce i w Niemczech. Koncertowali z takimi zespołami, jak: TSA, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Hunter, Ira, Lady Pank i wieloma innymi – Saxon, Black Label Society, Blues Pills. Po drodze grupa wygrała m.in. przeglądy: Muzyczna Jesień Grodków czy Liga Rocka Jelenia Gór. Ich pierwsza płyta nominowana była do Płyty rocku Antyradia. Kolejna zyskała świetne recenzje w Top Guitar, Magazyn Gitarzysta, Teraz Rock, Lizard Magazyn, Metal Hammer. Na płytach zespołu gościnnie wystąpili, m.in. Marek Piekarczyk i Krzysztof Zalewski. Pod koniec 2019 ukaże się trzecia płyta zespołu. Zanim to nastąpi STRAIN będziecie mogli usłyszeć podczas Jarocin Festiwal 2019.

– Jarocin to legendarny festiwal i wspaniale było tam zagrać, zresztą równie wspaniale byłoby tam kiedyś wrócić (…) – tak przed rokiem, w jednym z wywiadów mówił Mateusz Galecki, wokalista i gitarzysta zespołu Strain. Powrót nastąpi 13 lipca – podczas tegorocznego Jarocin Festiwal.