Festiwalowy slam poetycki

Jednym z wydarzeń okołofestiwalowych będzie slam poetycki, czyli turniej, podczas którego każdy może przeczytać swój autorski tekst. To może być fragment opowiadania, wiersza, piosenki, ale możliwości są nieograniczone. Tematyczny slam festiwalowy odbędzie się w Spichlerzu Polskiego Rocka, w sobotę 13 lipca, o godz. 14.00.

Zdarzało się, że slamerki i slamerzy pokazywali na turniejach różne eksperymenty ze słowem. Ktoś przeczytał przepis na tatara tak, jakby była to bajka dla dzieci, ktoś inny odczytał z dużą powagą paragon ze sklepu spożywczego, pojawiły się teksty z rozsypanych nagłówków gazet improwizowane w czasie rzeczywistym czy czytanie tekstu w języku programowania.

Podczas Jarocin Festiwalu proponujemy formułę tematycznego slamu poetyckiego. Postarajcie się, by wasze teksty nawiązywały do hasła „Jarocin Festiwal: wolność w muzyce”.  Dla zwycięzców turnieju organizatorzy przewidzieli nagrody. Za pierwsze miejsce można wygrać 100 złotych, II nagroda wynosi 50 złotych.

Nie chcesz wystąpić na scenie? Przyjdź w charakterze publiczności i wybierz najlepszy występ tego dnia, bo o zwycięstwie decyduje publiczność. 

Slam festiwalowy jest turniejem odbywającym się w ramach cyklu “Literufka w Jarocinie!”, który jest współfinansowany ze środków Gminy Jarocin.

Zapisy uczestników, chcących zaprezentować swój tekst na adres: literufka.jarocin@gmail.com lub u organizatorów przed turniejem. Pamiętajcie! Zaczynamy w festiwalową sobotę o 14.00 w Spichlerzu Polskiego Rocka.