Zwycięzcę JRM wybierze publiczność

Jagoda Kret, Izzy & The Black Trees oraz Para to młodzi artyści, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych. Wybierze go publiczność w głosowaniu sms-owym, które uruchomione zostanie w sobotę o godz. 18.15.

Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs dla młodych, obiecujących artystów, który ma swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. W tym roku w doborze ostatecznej trójki laureatów, którzy ubiegać się będą o tytuł zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych pomagała komisja konkursowa, której przewodniczy Marek Piekarczyk. W gronie jurorów znalazł się także Sidney Polak i Tomasz Jankowski. Spośród blisko 100 zgłoszeń, które wpłynęły do konkursu, jury wyłoniło 12 artystów. Prezentowali się oni  w Spichlerzu Polskiego Rocka podczas 3 koncertów eliminacyjnych. Pierwszy odbył się 26 maja, kolejne 2 i 23 czerwca. Teraz zespoły wybrane przez jury z poszczególnych koncertów, wystąpią na scenie Jarocin Festiwal 2019, a z ich grona wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. Otrzyma on nagrodę wartości 15 tys. zł na nagranie singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizację teledysku. Zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych zostanie wybrany przez publiczność.

Kolejność występów laureatów została wyznaczona w drodze losowania, którego w obecności przedstawicieli mediów, dokonał burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Na jarocińskiej scenie, jako pierwszy z laureatów pojawi się zespół Izzy & The Black Trees (sobota – 13 lipca, godz. 16.20),   następnie Para (sobota – 13 lipca, godz. 17.00) oraz Jagoda Kret (sobota – 13 lipca, godz. 17.40).

 

Jak głosować na zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych?

Należy wysłać Sms na numer 4628 (koszt wiadomości sms wg stawek operatora)

Sms musi mieć odpowiednią treść, przypisaną dla każdego wykonawcy: 

Izzy & The Black Trees  wyślij sms o treści: JR2019.A

Para wyślij sms o treści: JR2019.B

Jagoda Kret wyślij sms o treści: JR2019.C

Linie sms-owe uruchomione zostaną w sobotę – 13 lipca, pomiędzy godz. 18.15 do 21:00

Wyniki zostaną ogłoszone jeszcze podczas sobotniego koncertu.