Zespół Para został zwycięzcą Jarocińskich Rytmów Młodych. Poza cenną statuetką, w nagrodę otrzymał czek o łącznej wartości 15 tys. zł na nagranie singla i teledysku.

Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs dla młodych, obiecujących artystów, który ma swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. W tym roku, spośród blisko 100 zgłoszeń konkursowych, jury wyłoniło 12 artystów. Prezentowali się oni  w Spichlerzu Polskiego Rocka podczas 3 koncertów eliminacyjnych. Pierwszy odbył się 26 maja, kolejne 2 i 23 czerwca.

Do koncertu finałowego zakwalifikowały się trzy zespoły wyłonione przez jury, na czele którego stał Marek Piekarczyk – były wokalista TSA, a w skład tego gremium wchodził także Sidney Polak – wieloletni perkusista T.Love oraz Tomasz Jankowski – muzyk, animator kultury z Jarocina.

Ostatecznie zwycięzca został wyłoniony przez publiczność w głosowaniu sms-owym po koncertach na scenie Jarocin Festiwal 2019. Zanim to się stało, przed festiwalową publicznością zaprezentował się jeszcze jeden młody zespół – Sunsmoke. Jego występ był specjalnym wyróżnieniem jurorów, którzy dostrzegli chłopaków z Sunsmoke podczas eliminacji w Spichlerzu, a ponieważ zespół nie dostał się do finału, jurorzy postanowili nagrodzić grupę możliwością występu na scenie festiwalowej.

Kolejność występów laureatów została wyznaczona w drodze losowania, którego wcześniej – w obecności przedstawicieli mediów, dokonał burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Na jarocińskiej scenie, jako pierwszy z laureatów pojawił się zespół Izzy & The Black Trees,  następnie Para oraz Jagoda Kret.

W głosowaniu sms-owym, serca publiczności skradł warszawski zespół Para, który zdobył ponad 50 % wszystkich głosów. Gratulujemy!

Para to trzy indywidualności tworzące spójnie, JEDEN STAN SKUPIENIA. Reprezentują electro – pop i grają po polsku. Swoją muzykę określają, jako bezgraniczne mieszanie gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu, otoczone brzmieniami synthezatorów i kolorem żółtym.