30-lecie Illusion! Znamy nowych artystów Jarocina – w programie m.in. Dżem, Kaśka Sochacka, CF98

Do ogłoszonej już piętnastki artystów dołączają kolejne zespoły i soliści. W dniach 14-17 lipca 2022 r. na boiskach przy Maratońskiej zagrają też: Dżem, Illusion, Kaśka Sochacka, The Poks, CF98, Lochy i Smoki oraz Ye.stem. Do 22 maja trwają zgłoszenia do Jarocińskich Rytmów Młodych, konkursu dla zespołów i solistów z finałem na festiwalu.

 

Illusion (15.07) w tym roku świętuje 30-lecie powstania grupy, a i miejsce jubileuszu nie jest przypadkowe. Jak podkreślają muzycy:
Jarocin jest dla zespołu miejscem wyjątkowym. 29 lat temu, był pierwszym festiwalem, na którym zagrał Illusion. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla uczczenia 30. urodzin.
Zespół zapowiada, że w planach ma zagranie wszystkiego co najlepsze z siedmiu wydanych albumów – kultowy „Nóż”, „Vendettę”, „Wojtka” czy „Cierń”. Przed publicznością Jarocina potężna dawka energii, bezkompromisowe teksty i charyzmatyczny głos Tomasza „Lipy” Lipnickiego.

Tego samego dnia na jarocińskich boiskach wystąpi The Poks (15.07), rock-alternatywna grupa założona w 2015 roku w Krakowie.  Po roku działalności zespół wydał debiutancki materiał „Radocholia”. We wrześniu 2020 roku miała miejsce premiera drugiego minialbumu  „Na Atomy”. Jest to podróż inspirowana filmami, wyobraźnią oraz miłością do dźwiękowych przestrzeni.  W 2021 roku zespół został laureatem festiwalowego konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych.

W sobotę zagrają m.in Lochy/Smoki (16.07). Założony w 2012 roku szczeciński zespół grający muzykę emopunk, czerpie inspirację z kultury nerdowskiej, popkultury, gier komputerowych, komiksów czy starych filmów. Nazwa kapeli jest nawiązaniem od wydanej w latach 70-tych gry fabularnej „Dungeons&Dragons”. Ich muzyka łączy przesterowane gitary z melodyjnymi wstawkami i emocjonalnym wokalem.

Do sobotnich artystów dołącza debiutant. Ye.stem (16.07) to zespół punkowy założony w 2021 roku przez Maxa, Smoka, Rolfa, grających przed laty w Post Regiment oraz Dymitra, wokalistę m.in. zespołu Dubska. W 2022 roku zespół planuje nagranie materiału na longplay.

W niedzielę na jarocińskiej scenie wystąpi Kaśka Sochacka (17.07) drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem.  Debiutancki albumu artystki „Ciche dni” ukazał się w marcu 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Pół roku później premierę miał album „Ministory”, który konsekwentnie pokazał, w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej.

Ostatniego dnia festiwalu zagrają CF98 (17.07), krakowska grupa grająca energetyczny, melodyjny punk rock, który cieszy fanów już od 19 lat. Ich najnowszym materiałem jest EP-ka „Dead Inside” z 2020 roku, która została przez Sound Speed Records (USA). Po raz pierwszy CF98 wyprodukowało swoje utwory z legendarnym Ishayem Bergerem – gitarzystą Useless ID.

Finał Jarocin Festiwalu 2022 należeć będzie do bezkonkurencyjnego Dżemu (17.07). To jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Twórczość grupy Dżem kształtuje gust coraz to młodszych słuchaczy, zafascynowanych nie tylko blues-rockową muzyką kapeli, wykonywaną na najwyższym światowym poziomie, ale też postacią nieżyjącego Ryszarda Riedla – ikony polskiego rocka. Mimo tego, że Dżem jest gwiazdą pierwszego formatu, żywą legendą, formacja funkcjonuje poza głównym nurtem show-biznesu. Po śmierci frontmana zespół związał się z nowym wokalistą Jackiem Dewódzkim, którego w 2001 roku zastąpił Maciej Balcar.

Do 22 maja trwają zgłoszenia do Jarocińskich Rytmów Młodych, konkursu dla zespołów i solistów, których finał odbędzie się 14 lipca w jarocińskim amfiteatrze. Jury w składzie: Darek „Maleo” Malejonek (przewodniczący), Sebastian Pluta, Tomek Jankowski, Paweł „Pablopavo” Sołtys i Marcin Bąkiewicz wybierze 30 wykonawców – a o finałowej piątce zwycięzców zadecyduje publiczność w głosowaniu między 6 a 19 czerwca oraz jurorzy. Publiczność wyłoni jednego, a jurorzy dokonają wyboru 4 finalistów. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na www.jarocinfestiwal.pl.

Organizatorem festiwalu jest ponownie poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Jarocin. Partnerem Festiwalu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, a także Spichlerz Polskiego Rocka.

Więcej na www.jarocinfestiwal.pl oraz www.goodtaste.pl.

______________________________________________________________________

Ceny biletów:  

II pula dostępna od 22.03.2022 od godziny 12:00 do 30.06.2022 (do godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów. 

Karnet trzydniowy: 199 zł. 

Bilet jednodniowy: 139 zł. 

III pula dostępna od 30.06.2022 od godziny 12:00 do wyczerpania puli biletów. 

Karnet trzydniowy: 229 zł. 

Bilet jednodniowy: 169 zł. 

Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 60 zł (pula I), 80 zł (pula II), 100 zł (pula III). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych.  

Bilety dostępne na: www.jarocinfestiwal.pl. 

Dzieci do lat 9 uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.  

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.