Cała Góra Barwinków

czwartek 18.07
Wydarzenia towarzyszące | 19:50

Cała Góra Barwinków (CGB) działa od roku 1998, a więc już ponad 25 lat. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae, rocksteady z popową melodyką i oryginalnymi tekstami.

Grupa ma na koncie pięć płyt długogrających. Ostatnia z nich – ‚Sposobyukazała się w 2018 roku. Na 2024 planowana jest płyta z premierowym materiałem.

W 2020 roku w streamingu i na limitowanym winylu ukazała się epka ‚Pop goes skaze skankowymi wersjami wielkich przebojów z lat 80-tych.

Piosenki CGB usłyszeć można też było na licznych składankach min. ‚Dwa gołębie – Kuba Wojewódzki’, jubileuszowym albumie grupy Big Cyc z wersjami ich przebojów oraz płycie poświęconej Tadeuszowi Różewiczowi.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach „Kuba Wojewódzki”, „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy też w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”. 

Debiutancka płyta CGB  zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie – muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem czwarte miejscu w plebiscycie pisma Free Coloursna najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii Piosenka roku. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Drugi singiel z tej płyty – Tracę czas– gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki. 

Kolejne płyty – ‚Kocham kłopoty(2010), ‚Beat 2 Meet U(2013) i ‚Sposoby(2018) – ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym.

W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu ‚X Factorw TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie blisko 1000 występów w kraju i za granicą. 

Posłuchaj

Zostań partnerem Kup bilet!