Szklane Oczy

czwartek 18.07
Wydarzenia towarzyszące | 16:45

Szklane Oczy to Ania, Aga i Krzysiu – wokal z gitarą, bas i perkusja. Grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelią.

Lubią koncertować i dużo koncertują – zagrali między innymi podczas festiwali Opener, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break, Stacja Wolimierz, grały też w Hipnozie, w P23, na katowickim rynku, na 50 urodzinach Spodka, na Dniach Chorzowa z Luxtopedą i Dżemem w czynnej elektrowni, w zoo, w porcie, w więzieniu (dla osadzonych). Grały też w Niemczech (Berlin), w Czechach (Ostrawa, Brno, Czeski Cieszyn) oraz we Francji (Roubaix).

Zostali uznanni za jednych z 10 najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce – nagroda Sanki Gazety Wyborczej. Ich piosenki można było usłyszeć w 2018 r. na antenie Trójki – zagrały w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, dostali się do pierwszej dziesiątki programu Start NaGranie (z 1420 zespołów). Formacja jest laureatem konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze – zdobyli patronat Katowic Miasta Muzyki UNESCO. W 2023 roku wybrali się w podróż na północ Polski, z której pamiątką jest dyplom pierwszego miejsca z Festiwalu FAMA.

W 2020 ukazała się ich debiutancka płyta „rzeczywistość”, a w 2022 roku Antena Krzyku wydała na winylu ich nowy album „antyrzeczywistość”.

POSŁUCHAJ

Zostań partnerem Kup bilet!