O FESTIWALU

Najlepsza polska muzyka, niepowtarzalna atmosfera i wreszcie kultowe miejsce, w którym pierwsze kroki nierzadko stawiają legendy – to wszystko powróci do Jarocina latem 2024 r. W przyszłym roku spotkamy się w dniach 18-21 lipca. 

 

Artyści i artystki z kręgu polskiego rocka, punk rocka i muzyki alternatywnej wspólnie z wielopokoleniową publicznością znów się spotkają, by razem stworzyć kolejną edycję legendarnego święta muzyki gitarowej. Tłumy melomanów z całej Polski ponownie przemierzać będą ulice niespełna 30-tysięcznego miasta w Wielkopolsce w drodze na słynne boiska przy Maratońskiej.

Festiwal w Jarocinie swoją historią sięga lat 70. XX w.  Dla muzyków te koncerty mają szczególne, a czasem nawet bardzo symboliczne znaczenie. To tutaj, na najstarszym festiwalu rockowym w kraju, narodziła się historia wielu z nich, dlatego w programie wydarzenia nie brakuje jubileuszy, a w koncertowych setlistach gości specjalnych i niespodzianek.  

Festiwal wyróżnia coś jeszcze – przez tych kilka letnich, lipcowych dni Jarocin jest muzyczną stolicą Polski, która nie tylko zaprasza melomanów na trzydniowe święto rocka w sercu miasta. Jarocin Festiwal to też liczne wydarzenia organizowane przez lokalne instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe, w tym m.in. Jarocińskie Rytmy Młodych w miejscowym amfiteatrze i spotkania z artystami. 

 

Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizator wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem Gmina Jarocin. Partnerzy Festiwalu to Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. 

Merch festiwalowy

Na festiwalu w Jarocinie zapraszamy do strefy z koszulkami, torbami i innymi gadżetami. Po raz kolejny ubierze Was Carton!

 

www.carton.pl

 

Zobacz jak było w zeszłym roku!

Zostań partnerem Kup bilet!