13.12.2023 | 12:00

ARMIA, HAPPYSAD, 2TM2,3, HOMO TWIST, FARBEN LEHRE, EYE FOR AN EYE – ODKRYWAMY KOLEJNE KARTY LINE-UPU

Muzyka najwyższej rockandrollowej próby, niepowtarzalny klimat i legendarne miejsce, gdzie niezwykłe osobowości spotykają się na jednym boisku. Armia, Happysad, 2TM2,3, Homo Twist, Farben Lehre, Eye for an Eye to kolejne zespoły, które zagrają przy Maratońskiej w Jarocinie.

Armia

Festiwal w Jarocinie gromadzi na swoich scenach wiele rockandrollowych legend. Jedną z nich jest bez wątpienia grupa Armia obchodząca w 2024 r. jubileusz 40-lecia obecności na scenie. To na pierwszej płycie Antiarmia, z ikonicznym Indianinem na okładce, wykrystalizował się oryginalny i jedyny w swoim rodzaju styl i brzmienie zespołu. Takie utwory jak „Niewidzialna Armia”, „Zostaw to” czy „Hejszarawiara” są wizytówką tej płyty. W Jarocinie znów będzie można usłyszeć je na żywo.

Happysad

W 2001 r. w Skarżysku-Kamiennej powstał Happysad, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów mający na koncie 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w wielu klubach w Polsce. W Jarocinie zespół zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty:

 

Kolejny raz w Jarocinie? Z przyjemnością! Pierwszy i drugi raz był stresujący, trzeci i czwarty już na większym luzie, a teraz to wracamy tam jak do domu. Będziemy chwilkę przed wydaniem naszej nowej płyty, więc na pewno ze sceny zabrzmią nowe single. Zaczynamy odliczanie! – cieszą się muzycy Happysad.  

2TM2,3

W połowie lat 90-tych w wyniku spotkania się muzyków polskiej sceny alternatywnej, którzy odkryli w swoim życiu wartości chrześcijańskie powstała supergrupa 2TM2,3. W skład zespołu wchodzą m.in. Tomasz Budzyński, Dariusz Malejonek czy Robert Friedrich. Teksty utworów oparte są właściwie wyłącznie na Biblii. 

Homo Twist

Na jarocińskiej scenie zagra też grupa Homo Twist, czyli Maciej Maleńczuk w wydaniu elektrycznym, w formie hendrixowskiego trio. Zespół na przestrzeni lat nagrał 7 albumów, a swoją twórczość sami określają jako ciężki i mroczny powiew sztuki muzycznej oparty o sekcję rytmiczną i gitarowy styl lidera. 

 

Moje emocje są teraz takie, że właśnie nadarza się okazja do pokazania, kto jest najciężej grającą kapelą w Polsce, jest to zespół Homo Twist zapowiada Maciej Maleńczuk 

Farben Lehre

Brawurowa i energetyczna formacja Farben Lehre cieszy uszy swoich fanów od 1986 r. Grupa szybko zdobyła uznanie dzięki swojemu wyrazistemu brzmieniu, tekstom utrzymanym w buntowniczym duchu i charakterystycznemu wokalowi frontmana Wojciecha Wojdy.  Zespół wystąpi na Jarocinie po raz kolejny i już zapowiada dużą dawkę pozytywnych wibracji.  

 

  Specjalnie na tę okazję przygotujemy przekrojowy, wybuchowy koktajl muzyczno-tekstowy i mocno postaramy się, aby ten nasz trzynasty jarociński koncert nie był pechowym, a wręcz przeciwnie, stał się prawdziwie pozytywną ucztą dla ucha, i ducha… podkreślają członkowie zespołu.  

Eye for an Eye

Bez wątpienia cechą charakterystyczną punkowej formacji Eye for an Eye jest nietuzinkowy, mocny, ale i melodyjny głos wokalistki Anny Świstak. Zespół powstał w 1997 r., a jego członkowie są nadal mocno zaangażowani w sztukę niezależną prowadzą offową wytwórnię, organizują koncerty, piszą do punkowych zinów i angażują się w wiele inicjatyw społecznych.  

Zostań partnerem Kup bilet!