17.01.2024 | 12:00

Dezerter, Daria Zawiałow, Ania Rusowicz, Dr Misio i Sad Smiles kolejnymi ogłoszonymi zespołami Jarocin Festiwal 2024

Dokładnie za pół roku fani i fanki rocka z całej Polski spotkają się razem pod jarocińskim niebem. Ten festiwal to nie tylko koncerty, ale wyjątkowa podróż przez historię i przyszłość rock’n’rolla, wypełniona muzyczną energią, pasją i niezwykłymi historiami.

Dezerter

Jarocin Festiwal to przede wszystkim spotkanie wielkich rockandrollowych składów i osobistości. W tym roku w Jarocinie wystąpi między innymi Dezerter – legenda polskiego punk rocka, zespół o niezmiernie ważnym znaczeniu dla historii rodzimej sceny muzycznej. Powstały w 1981 roku, w epoce stanu wojennego, Dezerter szybko stał się głosem oporu i niezależności, przekazując swoją muzyką i tekstami mocne, społeczno-polityczne przesłanie. Debiutancki album Underground Out of Poland” (1987) przyniósł zespołowi międzynarodową rozpoznawalność. Kolejne płyty, takie jak Kolaboracja” (1989) czy Mam Kły Mam Pazury” (1994), utrwaliły pozycję Dezertera jako jednego z najważniejszych zespołów punkowych w Polsce. W 2024 roku mija 40 lat od pamiętnego występu Dezertera w Jarocinie. Po tym koncercie zespół miał przez kilka lat zakaz występów na tym festiwalu. Artyści przygotowali na tegoroczny występ w Jarocinie projekt specjalny Dezerter 84.  

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow to niezwykle elektryzująca artystka i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku zadebiutowała albumem A kysz!”, a dwa lata później wydała „Helsinki. W 2021 roku singlami Kaonashi i Za krótki sen (z Dawidem Podsiadłą) zapowiedziała trzeci album studyjny Wojny i noce, który szybko zyskał status platynowej płyty.  Wydany w październiku 2023 roku album Dziewczyna Pop już w dniu premiery pokrył się złotą płytą, a zapowiadające album single Fifi Hollywood” i „Z Tobą na chacie podbiły listy przebojów w Polsce, stając się niekwestionowanymi przebojami. Dowodem na niesamowitą popularność nowych utworów Zawiałow jest czwarte miejsce w zestawieniu najchętniej słuchanych artystek na polskim Spotify w 2023 roku! 

Dr Misio

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, reżysera oraz scenarzysty. Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, wartościowe teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy. Zespół ma na swoim koncie cztery albumy. 

Ania Rusowicz

Znana przede wszystkim fanom muzyki retro wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i psycholog sceny – Ania Rusowicz uświetni swoim występem tegoroczny Jarocin. Jej twórczość nawiązuje do kolorowych lat 60. i 70 i charakteryzuje ją lekkość i pogoda ducha. Laureatka czterech Fryderyków, której dwie z czterech płyt pokryły się złotem. Aktualnie artystka pracuje nad nowym albumem, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku. 

Sad Smiles

Sad Smiles, czyli laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych w 2023 rokuOstatnie trzy single zespołu „Miasto Marzeń”, „Nie mogę” i „Świat doskonały” emitowane były w kilkunastu stacjach radiowych z Czwórką, Radiem 357 i Radiem Nowy Świat na czele. „Ten zespół ma wszystko: pasję, charyzmatycznego wokalistę, chórki i młodzieńczy, ale bardzo już dojrzały, bunt. Gówniarze – pomyślelibyście. A i tekstów, i grania mogą pozazdrościć niejedni, którzy występują od dekad – pisała Oliwia Kopcik w portalu Muzyka Interia.pl  

Zostań partnerem Kup bilet!