logo Jarocin'18
Aktualności – Ikona punka w Jarocinie

Ikona punka w Jarocinie

11 lipca 2018

Udostępnij: facebook share button twitter share button

Legenda punk rocka zmieniająca historię muzyki, ale i reklamująca masło, a ostatnio aspirująca do reprezentowania Irlandii… w konkursie Eurowizji. Johnny Rotten. To jego mocne słowa już można przeczytać na jarocińskim ratuszu. To polską premierę będzie miał w sobotę w jarocińskim kinie film dokumentalny „The Public Image Is Rotten”. To z nim uczestnicy festiwalu będą mogli się spotkać w kinie Echo. To on zamknie z Public Image Ltd. Jarocin Festiwal 2018.

W latach 70-tych XX wieku swoją muzyką rzucił wyzwanie brytyjskiemu społeczeństwu, a jak się później okazało także globalnej kulturze, dając światu punk rocka. John ‘Johnny Rotten’ Lydon – legendarny wokalista i lider najpierw Sex Pistols, a od roku 1978 do dziś przede wszystkim Public Image Limited wystąpi w Jarocinie w specjalnej roli. Głównym wydarzeniem będzie oczywiście koncert Public Image Limited (PIL) z przekrojowym materiałem z 10 albumów grupy, ale to nie wszystko. Rottenowi i jego twórczości będzie poświęcony każdy festiwalowy element – od kina, przez wystawy i spotkania, aż po książki i wystrój miasta. Wszystko to ma przybliżyć i uhonorować sylwetkę Johna Lydona na festiwalu, który w latach 80-tych XX wieku dał rodowód polskiemu punk rockowi. Johnny Rotten to postać barwna i wielowymiarowa. Zagrał w kilkunastu filmach, rysuje, śpiewa, ale przede wszystkim od lat pisze ważne i odważne słowa. Potrafi zaskoczyć polityczną wypowiedzią i zadeklarować chęć występu na Eurowizji. „To postać na miarę naszych czasów i jeden z ojców tego, co chwilę później zyskało niebywałą muzyczną moc właśnie w Jarocinie – punk rocka. To będzie niezwykłe spotkanie” – mówi Michał Wiraszko, szef artystyczny Jarocin Festiwal.

Od powrotu na scenę w roku 2009 Public Image Limited występuje w najdłużej grającym wspólnie składzie John Lydon (śpiew), Lu Edmonds (gitary), Bruce Smith (perkusja) oraz Scott Firth (bas). Lu Edmonds i Bruce Smith tworzyli grupę już w latach 80- tych.

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17