JAROCIN FESTIWAL 2023

Znamy datę Jarocin Festiwalu! W przyszłym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 13-16 lipca.

Jarocin Festiwal to jeden z czołowych i najdłużej działających festiwali w Polsce, który co roku przyciąga kilka tysięcy fanów i fanek z całego kraju. W nadchodzącym roku impreza odbędzie się w dniach 13–16 lipca. Na dwóch scenach wystąpi ponad 30 zespołów. Przed wydarzeniem tradycyjnie odbędzie się konkurs dla debiutantów, czyli Jarocińskie Rytmy Młodych. Pierwsza pula karnetów trafi do sprzedaży już 1 grudnia 2023 roku (piątek) o godz. 12.00. Bilety będą dostępne na www.jarocinfestiwal.pl.

Najlepsza polska muzyka, niepowtarzalna atmosfera, wielopokoleniowa publiczność – to wszystko wraca do Jarocina już w lipcu. Artyści i artystki z kręgu polskiego rocka, punk rocka i muzyki alternatywnej ponownie zagrają na słynnych boiskach przy ul. Maratońskiej.

Ogromie cieszymy się na kolejną edycję Jarocin Festiwalu. Od dwóch lat wydarzenie przybrało nową, ciekawą formułę i cieszy nas zadowolenie mieszkańców Jarocina oraz publiczności, tak różnorodnej i tak licznie ściągającej do naszego miasta. W nadchodzącym roku razem z Good Taste Production przygotowujemy kolejny festiwal z najlepszą polską muzyką! – mówi Katarzyna Świderska, dyrektorka Muzeum Regionalnego w Jarocinie.
Zbliżająca się edycja festiwalu to trzy dni z czołówką polskiej muzyki gitarowej, debiutami i wydarzeniami specjalnymi. Imprezę wyróżnia bogaty program muzyczny, trafiający w gusta publiczności od lat związanej z klasyką polskiego rocka, ale także z nową falą gatunkową reprezentowaną przez młode pokolenie. W line-upie pojawi się ponad 30 zespołów. Pierwsze ogłoszenia zostaną podane niebawem.

Wydarzeniem wprowadzającym w klimat festiwalu w Jarocinie będą Jarocińskie Rytmy Młodych. W czwartek (13.07) w Amfiteatrze publiczność wysłucha finalistów konkursu i pozna zwycięzców. Oprócz nagrody finansowej zwycięzca będzie mieć szansę wystąpienia na Dużej Scenie ostatniego dnia imprezy (16.07). Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu był zespół The Bullseyes. Jarocińskie Rytmy Młodych są wydarzeniem otwartym i bezpłatnym dla publiczności.

Festiwal w Jarocinie sięga swoją historią lat 70. XX wieku. Na dużej scenie swoje pierwsze występy dawali m.in. Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, T-Love, Moskwa, Oddział Zamknięty i wielu, wielu innych.
Organizatorem festiwalu jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a mecenasem jest Gmina Jarocin. Partnerem festiwalu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, a także Spichlerz Polskiego Rocka.

Dla festiwalowiczów zostanie uruchomione pole namiotowe. Bilety w sprzedaży będą dostępne 1 grudnia od godz. 12.00.
Więcej informacji na www.jarocinfestiwal.pl oraz na
FB: www.facebook.com/JarocinFestiwalOfficial
IG: @jarocinfestiwalofficial

Ceny biletów:
I pula: obowiązuje do 21.12 do godz. 12.00
Karnet trzydniowy: 199 zł

II pula: obowiązuje do 31.05 do godz. 12.00
Karnet trzydniowy: 239 zł
Bilet jednodniowy: 169 zł

III pula: obowiązuje do końca festiwalu
Karnet trzydniowy: 269 zł
Bilet jednodniowy: 199 zł

Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 79 zł (I pula), 99 zł (II pula), 119 zł (III pula). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych.
Bilety dostępne od 1 grudnia 2022 roku na www.jarocinfestiwal.pl.

Dzieci do lat 6 uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.
Regulamin imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.