Informacja prasowa 10.03.2022

Znana jest już data Jarocin Festiwal! Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-17 lipca. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wsparcie Ukrainy

Karnety (3-dniowe na 15-17.07.2022) trafią do sprzedaży już 15 marca 2022 r. Dochód ze sprzedaży I puli biletów trafi do Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Jarocin. Wkrótce ogłoszeni zostaną pierwsi artyści!

Kultowy festiwal w Jarocinie odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 lipca. Po sukcesie poprzedniej edycji imprezy w 2021 r., artyści powrócą w to samo miejsce, czyli na słynne boiska przy ul. Maratońskiej. Organizatorem festiwalu jest ponownie poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.
Pierwsza pula karnetów za 169 zł trafi do sprzedaży już 15 marca 2022 r. (wtorek) o godz. 12:00. Szczegóły znajdują się na www.jarocinfestiwal.pl. Od 22 marca 2022 r. dostępne będą bilety jednodniowe (139 zł), a karnety podrożeją do 199 zł.

Dochód ze sprzedaży I puli biletów zasili konto Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone m.in. na leki, środki sanitarne i zaspokojenie najpilniejszych potrzeb uchodźców z Ukrainy.

Tak jak w ubiegłym roku – podczas festiwalu zostanie zorganizowane pole namiotowe, które będzie się znajdować vis a vis boisk przy Maratońskiej. Sprzedaż miejsc rozpocznie się również 15 marca 2022 r.

(..) Wszyscy byli tu spragnieni muzyki, rozrywki, kilku chwil, które choć trochę przypominałyby czas sprzed pandemii  – tak jarocińską publiczność opisywał dla Gazety Wyborczej Łukasz Kamiński w 2021 r.

Tegoroczna edycja festiwalu to ponownie trzy dni z czołówką polskiego rocka, debiutami i wydarzeniami specjalnymi. W planach są dwie sceny – Duża i Mała. Pierwsze ogłoszenia artystów zostaną podane niebawem. Podobnie jak w ubiegłym roku, w line-upie pojawi się trzydziestu artystów.

Wydarzeniem poprzedzającym sam Jarocin Festiwal będą Jarocińskie Rytmy Młodych. Tego dnia w Amfiteatrze odbędą się przesłuchania i nastąpi wybór zwycięzcy konkursu. Oprócz nagrody pieniężnej zwycięzca będzie miał także przywilej wystąpienia na Dużej Scenie Jarocin Festiwal 17 lipca 2022 r. Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu był zespół Ikarus Feel. Przesłuchania 14 lipca 2022 r. są wydarzeniem otwartym i bezpłatnym dla publiczności.

Festiwal w Jarocinie sięga swoją historią lat 70. XX w., kiedy to funkcjonował jeszcze w zasięgu regionalnym pod nazwą Wielkopolskie Rytmy Młodych. Przez lata przeobrażał się pod kątem nazwy, programu, stając się jedną z najważniejszych i kultowych imprez muzycznych w Polsce. Na dużej scenie swoje pierwsze występy dawali m.in. Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, T-Love, Moskwa, Oddział Zamknięty i wielu, wielu innych. W 2021 r. na Małej i Dużej Scenie w Jarocinie wystąpili m.in. z programami jubileuszowymi – TSA, Dezerter, Armia i happysad, a także reprezentanci młodego pokolenia, jak np. Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, Muchy czy Krzysztof Zalewski.

Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski, na rzecz której przekazany zostanie dochód z I puli biletów, od lat wspiera lokalne inicjatywy i współorganizuje przedsięwzięcia mające na celu integrację społeczną mieszkańców. Fundacja dba o to, by zaspokajać potrzeby społeczne poprzez wspomaganie rozwoju gospodarczego, wsparcie finansowe oraz rzeczowe osób fizycznych i prawnych realizujących cele jarocińskiej organizacji pozarządowej. Obecnie fundacja prowadzi akcję udzielania pomocy Ukraińcom – zarówno tym, którzy pozostali, by walczyć o wolność swojego kraju, jak i tym, którzy uciekli przed wojenną pożogą. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na leki, środki sanitarne i zaspokojenie najpilniejszych potrzeb uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Jarocin.

Organizatorem tegorocznej edycji festiwalu jest ponownie poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Swoje doświadczenie buduje na rynku od 2013 roku, stając się w krótkim czasie zaufanym i prestiżowym producentem, partnerem oraz promotorem muzyki polskiej i zagranicznej. Agencja organizuje trasy koncertowe oraz festiwale muzyczne w całej Polsce.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Jarocin. Partnerem Festiwalu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, a także Spichlerz Polskiego Rocka.

Ceny biletów:

 • I pula – dostępne od 15.03.2022 od godziny 12:00 do 22.03.2022 (do godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.Karnet trzydniowy: 169 zł.
 • II pula – dostępna od 22.03.2022 od godziny 12:00 do 30.06.2022 (do godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
  Karnet trzydniowy: 199 zł.
  Bilet jednodniowy: 139 zł.
 • III pula – dostępna od 30.06.2022 od godziny 12:00 do wyczerpania puli biletów.
  Karnet trzydniowy: 229 zł.
  Bilet jednodniowy: 169 zł.z

Cena wstępu na pole namiotowe dla jednej osoby wynosi: 60 zł (pula I), 80 zł (pula II), 100 zł (pula III). Wysokość ceny pola namiotowego zależy od obowiązującej puli biletów festiwalowych.
Bilety dostępne na: www.jarocinfestiwal.pl.

Dzieci do lat 9 uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.