logo Jarocin'18

Rytmy młodych

Zakończyły się eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych – zobacz kto powalczy w Jarocinie.

Odbywające się od początku lat 70-tych XX wieku Wielkopolskie Rytmy Młodych były jednym z pierwszych i głośniejszych przeglądów debiutantów. To właśnie z nich narodził się w latach 80-tych – najpierw jako Przegląd Muzyki Młodej Generacji, później jako Festiwal Muzyków Rockowych kierowany przez Waltera Chełstowskiego – festiwal, o którym usłyszał cały świat i który ukonstytuował polską scenę muzyczną na kolejne dekady.

W 2018 roku Jarocińskie Rymy Młodych to niemal półroczny konkurs dla młodych artystów. Począwszy od zgłoszeń internetowych, przez  kolejne etapy selekcji aż po finałowe koncerty w Jarocinie i nagrody dla laureatów. JRM mają na nowo kreować jakość w polskiej muzyce.

Zgłoszenia do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych rozpoczną się 6 lutego na stronie www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń, jury, w którego skład wejdą m.in. dyrektor muzyczny Trójki – Piotr Metz, wybierze 50 artystów, którzy w kolejnym etapie rywalizować będą w głosowaniu internautów. 20 bandów z największą ilością głosów publiczności wystąpi na jednym z czterech koncertów półfinałowych, odbywających się raz w miesiącu począwszy od marca w Warszawie w legendarnym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce (trzy koncerty) oraz Jarocinie. Zespoły, które najlepiej poradzą sobie na żywo przed widownią i jury konkursowym w każdym z miast, zagrają na głównej scenie Jarocin Festiwal 2018!