Jarocińskie
Rytmy Młodych
ruszają na przełomie
marca i kwietnia

Zgłoszenia będą przyjmowane poprzez specjalną platformę internetową. Zespoły, czy soliści będą zobowiązani m.in. do przesłania dwóch różnych autorskich utworów: pierwszy w postaci pliku mp3 oraz odnośnik do drugiego umieszczonego na kanale YouTube.

W drugim etapie ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja artystyczna, której przewodniczył będzie Darek Malejonek dokona wyboru 30 wykonawców, którzy przejdą do następnego. Tam na platformie internetowej odbędzie się głosowanie publiczności.

Do przesłuchań na żywo zaproszonych zostanie 10 wykonawców. 5 z największą liczbą głosów internautów oraz 5 wskazanych przez jury.

9 lipca, w pierwszy dzień festiwalowy, w JOK Jarocin odbędą się przesłuchania konkursowe. Na scenie zaprezentuje się 10 artystów. Spośród nich jury wybierze trójkę laureatów, która wystąpi na głównej scenie Jarocin Festiwal. Po raz pierwszy przyznane zostaną nagrody dla trójki laureatów: I miejsce 20 tys. złotych, II miejsce 10 tys. zł, III miejsce – 5 tys. zł, a najlepszy gitarzysta otrzyma gitarę Baton Rouge.