Ruszyła sprzedaż karnetów
9 marca, 2020

Jubileuszowy Jarocin Festiwal przeniesiony na rok przyszły

Z uwagi na stan epidemii i ryzyko zarażenia koronawirusem, władze Gminy Jarocin podjęły decyzję o przełożeniu Jarocin Festiwal na rok przyszły. - To dla mnie bardzo trudna decyzja, mierzyłem się z nią już od jakiegoś czasu, ale dłużej nie można czekać. Musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników festiwalu, ale musimy też wstrzymać wszelkie działania, które finalnie mogłyby doprowadzić do zmarnowania środków, gdybyśmy nasz festiwal odwołali kilka dni przed imprezą. A trzeba pamiętać o tym, że Jarocin Festiwal prawie w 100% finansowany jest z budżetu naszego samorządu. Teraz te pieniądze bardziej potrzebne są na walkę z epidemią – uzasadnia decyzję burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Decyzja była tym bardziej trudna, że w 2020 roku przypada jubileusz 50-lecia jarocińskich rytmów młodych. Jak informują samorządowcy, gmina nie odwołuje imprezy, tylko świętowanie jubileuszu przesuwa w czasie. - To ostatni moment, by przełożyć kontrakty i umowy na rok przyszły. Chcemy kontynuować organizację festiwalu razem z Darkiem Malejonkiem, z którym na ten rok mieliśmy już wszystko dopięte na „ostatni guzik”. Chcemy współpracować z artystami, którzy nasz jubileuszowy festiwal mieli uświetnić w tym roku. I uświetnią go – tyle, że w roku przyszłym – mówi burmistrz Jarocina. Jarocin Festiwal to impreza, która prawie w 100% finansowana jest ze środków samorządowych. W sytuacji, która nas obecnie dotyka, naszym obowiązkiem jest, by środki samorządowe przede wszystkim zabezpieczyć na walkę z epidemią - dodaje włodarz gminy.

Wszystkie osoby, które zakupiły karnet na Jarocin Festiwal 2020, otrzymają zwrot środków. Osoby te proszone są kontakt z bilaterią, która dokonała sprzedaży karnetu. Tam można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zwrotu.

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal miała odbyć się pod hasłem 50-lecia Wielkopolskich Rytmów Młodych. Wydarzenie zaplanowane było na 9 do 11 lipca. Miał to być wielki powrót do dawnego klimatu festiwalu. Pierwszego dnia imprezy, w JOK Jarocin miały się odbyć przesłuchania konkursowe 10 kapel wyłonionych w konkursie Jarocińskich Rytmów Młodych. Finaliści JRM, poza nagrodami finansowymi, mieli stanąć na dużej scenie festiwalowej przy Maratońskiej - między innymi obok gwiazd, które swe pierwsze muzyczne kroki stawiały także w Jarocinie. Nazwiska i nazwy części wykonawców organizatorzy zdążyli odkryć przed miesiącem, podczas konferencji prasowej, na której przedstawiony został także dyrektor artystyczny wydarzenia – Darek „Maleo” Malejonek. Zdążyliśmy też dowiedzieć się przygotowywanych projektach, takich jak: 40-lecie kultowej płyty „Helicopters” zespołu Porter Band, koncertach: Kasi Kowalskiej, Armii, Apteki, Roberta Cichego oraz węgierskiej grupy OMEGA. Tajemnicą pozostanie pozostała część line-up’u, wraz z projektem – funkcjonującym jeszcze pod roboczym tytułem - „Medley Jarocin”, ze specjalnym wykonaniem przez znanych muzyków, utworów znaczących dla historii jarocińskiego festiwalu. Na ten projekt będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Najważniejsze byśmy doczekali go w zdrowiu. Do zobaczenia na jubileuszowej edycji Jarocin Festiwal.