JAROCIŃSKIE RYTMY MŁODYCH

JURY

Marcin Bąkiewicz – redaktor naczelny, dyrektor programowy oraz dyrektor muzyczny Antyradia. Zajmuje się muzyką całe zawodowe życie, od niemal 25 lat. Doświadczenie zbierał w stacjach radiowych, telewizjach muzycznych, gazetach muzycznych, portalach internetowych i branży e-commerce. Zajmował się również fotografią koncertową. Stale współpracuje z magazynem Teraz Rock. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego oraz prowadzi warsztaty „Rynek radiowy w Polsce i skuteczna promocja muzyki w radiu”. Jest członkiem Akademii Fonograficznej. Absolwent stosunków międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.marcinbakiewicz.pl

Pablopavo to autor tekstów, wokalista i gitarzysta.

Od 2003 współtworzy Vavamuffin, od 2001 Zjednoczenie Sound System. W 2009 roku wydał wraz z Ludzikami pierwszą płytę „Telehon”. Potem pojawiło się „10 piosenek”, „Polor”,w 2017 „Ladinola”, „Marginal” w 2018 i „Mozaika” w mijającym roku. Po drodze ukazała się też solowa płyta „Tylko” i dwa krążki nagrane z Praczasem – „Głodne Kawałki” i (w tercecie z Anią Iwanek) „WIR”. Aktualnie Pablo pracuje nad nową płytą Ludzików i kontynuacją WIR-u. W w 2014 roku otrzymał ” Paszport Polityki” w kategorii Muzyka Popularna. Od początku przygody z muzyką zagrał ponad 1000 koncertów i parędziesiąt razy pojawił się na płytach innych artystów jako gość.

Dariusz „Maleo” Malejonek: kompozytor, wokalista, gitarzysta. Legenda polskiej muzyki rockowej. Członek zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego. Założyciel i lider Maleo Reagge Rocker. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Tomasz Jankowski – muzyk, wokalista, animator kultury, pedagog. Związany z Jarocińskimi Rytmami Młodych nieprzerwanie od 2016 roku.

Sebastian Pluta – wieloletni pracownik muzeum, współtwórca Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. Jako dyrektor muzeum był odpowiedzialny za organizację festiwalu w Jarocinie w latach 2017 i 2018.