Kto zostanie najciekawszym gitarzystą przeglądu?

Finał Rytmów Młodych w ramach Jarocin Festiwal 2022 odbędzie się w jarocińskim amfiteatrze 14 lipca. Podczas koncertu poznamy nie tylko zwycięzcę, ale także najciekawszego gitarzystę przeglądu, którego postanowiły uhonorować: Firma Hagstrom i Music Mayer.

Zapewne pamiętacie, że w ubiegłym roku na deskach amfiteatru tryumfował zespół Ikarus Feel, a najciekawszym gitarzystą przeglądu był Mateusz Kołodziejczyk z zespołu Transgresja. W nagrodę otrzymał gitarę Viking Gold Top ufundowaną przez Firmę Hagstrom i Music Mayer.

Kto zwycięży w tym roku? Przekonamy się niebawem.

Do tegorocznej edycji rytmów zgłosiło się 166  zespołów. W dalszym etapie konkursu jury wybrało 30 zespołów,  spośród których wyłoniono 5 finalistów:  KOAZM, OIL STAINS, THE BULLSEYES, WRONA oraz KATHIA.

Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu poznamy 14 lipca podczas koncertu finałowego w jarocińskim amfiteatrze.  Laureat wystąpi na dużej scenie Jarocin Festiwal 2022 oraz otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych.

Jury – pod przewodnictwem Darka Malejonka wybierze także najciekawszego gitarzystę przeglądu. Otrzyma on w nagrodę gitarę Hagstrom Alvar white. Ten bardzo uniwersalny model semi hollow to dobry wybór dla gitarzystów grających różną muzykę, od rocka, Indie oraz pop rocka aż po cięższe dźwięki.

Rytmy Młodych to konkurs, który towarzyszy edycjom jarocińskich festiwali od samego początku. Zaczęło się w 1970 roku, kiedy impreza organizowana była z inicjatywy Jacka Chudzika przez jarociński klub Olimp. Pierwotnie festiwal odbywał się pod nazwą Wielkopolskie Rytmy Młodych i później dopiero ewoluował jako Festiwal w Jarocinie, ale przegląd młodych talentów pozostał pod nazwą Rytmy Młodych. To właśnie pod tym szyldem startowały “w świat” TSA, czy HEY.

Także w tym roku przegląd młodych kapel pod nazwą Jarocińskie Rytmy Młodych jest nierozerwalną częścią Jarocin Festiwal. Przed nami 4 dni świetnej muzyki, z czołówką polskiego rocka, powrotami i  wydarzeniami specjalnymi.