c

Piekarczyk / Cugowski / Ukeje

Podczas Jarocin Festiwal 2019 premierę będzie miał wyjątkowy projekt.

Marek Piekarczyk, Piotr Cugowski i Damian Ukeje wykonają partie wokalne jako trio na głosy w aranżacjach rockowych. Wysokie, mocne głosy, ciekawie rozpisane… wykonają znane, najbardziej energetyczne i porywające oraz wzruszające utwory polsko- i angielskojęzyczne. Towarzyszyć im będzie, oprócz symbolicznej sekcji rytmicznej, orkiestra składająca się z kilkunastu wiolonczelistek.

piekarczyk cugowski ukeje opis

Marek Piekarczyk– ur. 13 lipca 1951 r. w Poznaniu
czyli podczas Jarocin Festiwal 2019 będzie świętował urodziny! – polski wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna. Znany z występów w zespole TSA, którego był członkiem, z przerwami od 1981 do 2018 roku. W latach 1990–1991 członek formacji Balls Power. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

40 lat temu po raz pierwszy wystąpił w Jarocinie na Wielkopolskich Rytmach Młodych.

W tym roku wystąpi w nowym projekcie m. in. z Piotrem Cugowskim i Ukeje. Premiera odbędzie się właśnie w Jarocinie.

cugowski opis

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w polsce. Od 2001 r. Stoi na czele zespołu bracia, który stworzył wraz z bratem, wojtkiem. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając 4 albumy studyjne. Utwory takie jak „nad przepaścią”, „wierzę w lepszy świat” czy „niepisane” na stałe zagościły na playlistach polskich stacji radiowych.

Wkrótce ukaże się pierwsza solowa płyta piotra cugowskiego, z której pierwszy singiel „kto nie kochał” jest już dobrze znany z anten radiowych, a jego oglądalność na youtube przekroczyła już 12 mln. Odtworzeń.

Jesienią piotr zasiadał w telewizyjnym show “the voice of poland” w tvp2 w roli trenera wokalnego uczestników walczących o miano najlepszego głosu w polsce, a jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna gwarantowały wysoki poziom widowiska.

Piotr cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki.

ukeje opis

Damian Ukeje zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu The Voice Of Poland. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” –  jak twierdzi sam artysta, utwór będący „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”. Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych. Podsumowaniem rocznej działalności zespołu było III miejsce w plebiscycie Antyradio na PŁYTĘ ROKU 2013. Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów w 2013 roku była nominacja do FRYDERYKÓW 2014 JAKO DEBIUT ROKU!

W 2016 roku ukazała się płyta ụzọ. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi…

Oprócz Damiana, teksty na nową płytę przygotowali również Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki.  Płyta nagrywana była pod koniec 2015 i na początku 2016 roku w Gdyni, w studiu Sounds Great Promotion.

Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę jest utwór „Film”, właśnie z tekstem wspomnianego Piotra Roguckiego.

Ostatnim singlem wydanym przez Damiana jest „Ja Ikar”, który miał swoją premierę 15 listopada 2018.

STRAIN

W projekcie Piekarczyk/Cugowski/Ukeje pojawi się także wrocławski zespół STRAIN. Od 2012 roku grupa wykonała prawie 300 koncertów w Polsce i w Niemczech. Koncertowali z takimi zespołami, jak: TSA, Luxtorpeda, Acid Drikers, Hunter, Ira, Lady Pank i wieloma innymi – Saxon, Black Label Society, Blues Pills. Po drodze grupa wygrała m.in. przeglądy: Muzyczna Jesień Grodków czy Liga Rocka Jelenia Gór. Ich pierwsza płyta nominowana była do Płyty rocku Antyradia. Kolejna zyskała świetne recenzje w Top Guitar, Magazyn Gitarzysta, Teraz Rock, Lizard Magazyn, Metal Hammer. Na płytach zespołu gościnnie wystąpili, m.in. Marek Piekarczyk i Krzysztof Zalewski. Pod koniec 2019 ukaże się trzecia płyta zespołu. Zanim to nastąpi STRAIN będziecie mogli usłyszeć podczas Jarocin Festiwal 2019.