logo Jarocin'18

Praktyczne info

Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które mogą Ci się przydać podczas pobytu w Jarocinie. Warto się z nimi zapoznać zanim nas odwiedzisz.

WSTĘP/WNOSZENIE

Które ze scen Festiwalu będą biletowane, a które nie?

Jarocin Festiwal gra na czterech scenach: Scena Park, Scena Rynek, Scen Ruiny i Scena Spichlerz. Sceny Park, Spichlerz i Ruiny są scenami biletowanymi. Scena Rynek będzie w tym roku sceną otwartą.

O której godzinie otwierają się bramy festiwalu?

Scena Park będzie otwierana o godzinie 16.00. Scena Rynek będzie przestrzenią otwartą, niebiletowaną. Scena Ruiny będzie otwierana na pół godziny przed każdym z koncertów. Uwaga! Scena Ruiny pomieści, w zależności od koncertu od 200-250 osób, stąd pierwszeństwo w wejściu na koncert będą miały osoby oczekujące na wejście w specjalnie wydzielonej strefie oczekiwania, strefa będzie otwierana na godzinę przed koncertem. Wyjątkiem będzie niedzielny koncert Korteza, na niego należy zakupić odrębne bilety dostępne tylko w komplecie z karnetem 3-dniowym. Scena Spichlerz będzie otwierana 18.00, wcześniej będzie to przestrzeń otwarta.

Czy pod scenami przewidziane są wydzielone strefy dla osób niepełnosprawnych?

Tak, przed Sceną Park postawimy specjalne platformy dla osób niepełnosprawnych. W dotarciu do platform chętnie pomoże służba informacyjna.

Czy na festiwal mają wstęp osoby niepełnoletnie?

Tak, samodzielnie na tereny festiwalowe mogą wchodzić osoby, które ukończyły 16 lat, młodsi podczas imprezy muszą znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej. Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2005 r.)  wchodzą bezpłatnie. Podstawą weryfikacji wieku jest dowolny dokument tożsamości (np. legitymacja szkolna).

Czy na teren festiwalu można wejść z psem?

Niestety, nie. Psy i inne zwierzęta nie mają wstępu pod sceny, za wyjątkiem Sceny Rynek, która jest przestrzenią otwartą, niebiletowaną. Psy przewodnicy osób niewidomych mogą przebywać na terenie festiwalu, jednakże ich właścicieli prosimy, aby posiadali przy sobie dokument potwierdzające status psa – przewodnika.

Czy na teren festiwalu mogę wnieść parasol?

Nie. Prosimy żeby zamiast parasoli używać peleryn, płaszczy przeciwdeszczowych, ewentualnie możecie ze sobą wnosić małe, składane parasolki, ale te długi, ostro zakończone będziecie musieli zostawić w depozycie.

Czy po terenie festiwalu można poruszać się rowerem, hulajnogą, na rolkach lub deskorolce?

Niestety, nie. Korzystanie ze sprzętów sportowych jest zabronione, ze względów bezpieczeństwa.

Czy mogę wnosić jedzenie i napoje na tereny festiwalowe?

Nie. Najeść i napić możecie się w naszej strefie gastronomicznej. Możesz wnieść jedną półlitrową butelkę wody mineralnej.

Czy na terenie festiwalu obowiązuje segregacja śmieci?

Tak, prosimy abyście wrzucali śmieci do odpowiednich pojemników.

Czy na terenie festiwalu jest przechowalnia bagażu?

Nie, ale możesz skorzystać z depozytu, które znajduje się przy wejściu na Scenę Park. Opłata za 1 rzecz oddawaną w depozyt wynosi 10 zł/dobę.

Czy na terenie festiwalu jest biuro rzeczy znalezionych?

Tak. Biuro rzeczy znalezionych znajduje się w punktach depozytowych przy wejściu na Scenę Park. O wszystkich wartościowych znalezionych rzeczach będziemy na bieżąco informować na naszym fanpejdżu.

KARNETY/BILETY/OPASKI

Czy muszę wymienić karnet/bilet na opaskę, czy mogę posługiwać się karnetem/biletem każdorazowo przy wstępie na tereny festiwalowe?

Musisz. To nie karnet/bilet a opaska upoważnia do wielokrotnego wstępu na tereny festiwalowe.

Gdzie mogę odebrać opaskę i kupić bilet?

Karnety/bilety można wymieniać na opaski w oznakowanych miejscach w pobliżu głównego wejścia na Scenę Park oraz przed wejściem do Spichlerza Polskiego Rocka. Punkt opaskowania w Spichlerzu będzie czynny w piątek i sobotę od godz. 10.00 do 02.00, w niedzielę od 10.00 do 18.00. Punkt opaskowania w parku czynny będzie w piątek i sobotę od godz. 15.00 do 02.00, w niedzielę od 15.00 do 23.00.

W punktach opaskowania będą też kasy biletowe.

Mieszkańcy gminy Jarocin wymieniają opaski w Spichlerzu Polskiego Rocka i w JOK Jarocin. Punkt opaskowania w JOKu będzie czynny od czwartku 12 lipca do niedzieli 15 lipca w godzinach 10.00-20.00 , w Spichlerzu w czwartek 12 lipca od 10.00 do 18.00, w piątek i sobotę od 10.00 do 02.00, w niedzielę od 10.00 do 18.00.

Jaki dokument należy mieć ze sobą podczas odbioru opaski festiwalowej?

Jeśli nie jesteś mieszkańcem gminy Jarocin, wymieniając karnet/bilet na opaskę nie musisz okazywać żadnego dokumentu, chyba, że wyglądasz bardzo młodo, a wchodzisz na teren festiwalowy bez pełnoletniego opiekuna, wtedy dowolnym dokumentem ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna) musisz potwierdzić, że ukończyłeś 16 lat.  Jeśli jesteś mieszkańcem gminy Jarocin wymieniając karnet na opaskę musisz okazać dowolny dokument ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna).

Co w sytuacji, kiedy skaner odrzuci mój karnet/bilet?

Oznacza to, że ktoś skopiował Twój karnet/bilet albo Ty posiadasz skopiowany karnet/bilet. Każdy karnet/bilet posiada jeden unikatowy kod kreskowy. Karnet/bilet raz zeskanowany nie może zostać powtórnie użyty. Opaskę otrzyma ta osoba, która jako pierwsza okaże karnet/bilet i zostanie on zeskanowany.

Wymieniłem dokument tożsamości, ma inne numery niż w momencie zakupu karnetu dla mieszkańca gminy Jarocin. Co mam zrobić?

Nr dokumentu tożsamości nie ma znaczenia, w przypadku wymiany karnetu mieszkańców gminy Jarocina na opaskę. Ważne, żeby imię i nazwisko naniesione na karnet zgadzało się z imieniem i nazwiskiem okaziciela dokumentu.

Mój karnet nie ma kodu kreskowego, dlaczego?

Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Jarocin i zakupiłeś karnet w Spichlerzu Polskiego Rocka lub JOK Jarocin, to Twój karnet zamiast kodu kreskowego posiada jednorazowy numer, który  został przypisany do Twojego imienia i nazwiska.

Czy mogę odebrać opaskę dla znajomego?

Niestety, nie. Opaski zakładają osoby upoważniane przez Organizatora osoby w wyznaczonych do tego miejscach.

Czy mogę zdjąć opaskę?

Nie. Opaska jest wydawana tylko raz i obowiązuje przez cały okres (trzy lub jeden dzień), na który została wykupiona. Możecie z nią wielokrotnie wchodzić na teren festiwalu. Nie da się zdjąć opaski bez jej zniszczenia. Tylko osoby z prawidłowo założoną opaską będą wpuszczane na teren festiwalu.

Czy mogę sprzedać komuś mój bilet/karnet zakupiony on-line?

Karnety/bilety kupowane on-line nie są przypisane do konkretnych osób, możesz go przekazać dowolnej osobie. Karnety dla mieszkańców gminy Jarocin zakupione w Spichlerzu i JOK Jarocin są imienne, nie można ich nikomu podarować, odsprzedać. Nikt poza osobą kupującą karnet imienny w Spichlerzu czy JOK Jarocin nie otrzyma opaski uprawniającej do wejścia tereny festiwale.

PARKOWANIE

Gdzie mogę zaparkować swój samochód?

Parking festiwalowy oddalony jest od Sceny Park o 800m, od Sceny Rynek i Spichlerz o 1 km, zlokalizowany jest przy ulicy Wrzosowej. Parking jest dozorowany, niestrzeżony. Poza tym możesz zaparkować samochód na terenie miasta, strefa płatnego parkowania NIE obowiązuje od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do godz. 10.00.

POLE NAMIOTOWE

Tegoroczne pole namiotowe zlokalizowane będzie na skrzyżowaniu ulic Maratońska i Wrzosowa. Odległość od Sceny Park to 800 m., od Sceny Rynek i Spichlerz to 1 km.

Jak daleko od pola namiotowego znajduje się dworzec PKP?

Odległość od dworca PKP to 1,8 km. Bezpośrednio z dworca PKP nie kursują żadne autobusy komunikacji miejskiej.

Więcej szczegółów dotyczących organizacji pola namiotowego w zakładce:
http://jarocinfestiwal.pl/niezbednik/pole-namiotowe

Festiwalowiczów, którzy nie skorzystają z oferty pola namiotowego polecamy miejsca noclegowe http://turystyka.jarocin.pl/index.php?site=info&topic=noclegi na terenie Jarocina i okolic.