Ogromne zainteresowanie Rytmami Młodych

Ogromne zainteresowanie Rytmami Młodych

Blisko 390 wykonawców zgłosiło się do tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych. To ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.

W piątek o północy zakończył się pierwszy etap konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Przez cały marzec na stronie jarocińskiego festiwalu dostępny był specjalny formularz, za pomocą którego artyści mogli zgłosić chęć udziału w Rytmach Młodych. Ostatecznie do przeglądu zgłosiło się 387 wykonawców, co jest wynikiem rekordowym. Dla porównania w roku ubiegłym ta liczba wyniosła niespełna 170 artystów.

W zgłoszeniach przeważa muzyka rockowa we wszelakich jej odmianach, ale nie brakuje stylistyk pokrewnych. Jest tu blues, reggae, punk, metal, hard rock, ale też rap, elektro, folk oraz różnej „maści” songwriterzy. Są artyści, którzy dopiero debiutują, jak i ci bardziej doświadczeni, ale również tacy, którzy stawali już na jarocińskiej scenie trzydzieści, a nawet czterdzieści lat temu. Są też pojedyncze zgłoszenia spoza Polski – do Jarocina chcą bowiem przyjechać wykonawcy z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Francji. Teraz wszyscy zostaną poddani weryfikacji, której dokona jury. Marcin Bąkiewicz (Antyradio), Jacek Jędrzejak (Big Cyc), Michał Wiraszko (Muchy) oraz przedstawiciele organizatora: Sebastian Pluta i Tomek Jankowski wybiorą trzydziestkę artystów, którzy zostaną zaproszeni do kolejnego etapu. Wybór jury poznany na początku maja.

Finał tegorocznych Rytmów Młodych odbędzie się 13 lipca w jarocińskim amfiteatrze. Wystąpi w nim piątka wykonawców (w tym jeden wybrany przez publiczność), którzy walczyć będą o nagrodę główną, czyli 10 tys. zł oraz występ na dużej scenie Jarocin Festiwal.