logo Jarocin'18
Aktualności – Pablopavo kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal

Pablopavo kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal

21 lutego 2018

Udostępnij: facebook share button twitter share button

Jeden z najbardziej utalentowanych wokalistów polskiej sceny niezależnej, autor nietuzinkowych tekstów i muzyki, którą trudno zaszufladkować – Pablopavo dołączył do headlinerów tegorocznego Jarocin Festiwal. 

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys, to artysta eksperymentujący, grający muzykę alternatywną i nieprzeciętną. Lista jego artystycznych dokonań jest imponująca. Występował w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współpracował także m. in. z Hemp Gru, O.S.T.R., Sidneyem Polakiem, Sedativą, Dreadsquadem, Magierą, James Ashen, Habakuk, Junior Stress i Maleo Reggae Rockers.

Pablopavo zdobył popularność grając reggae i dancehall z zespołem Vavamuffin, z którym wspierał także kampanię Stowarzyszenia Nigdy Więcej Muzyka Przeciwko Rasizmowi. W 2009 r. wydał pierwszą płytę Telehon z zespołem Ludziki. Za ten album został też po raz pierwszy nominowany do Paszportu Polityki. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – 10 piosenek. W tym samym roku pojawił się też album Głodne kawałki nagrany w duecie z producentem Praczasem.

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – Polor. W drugiej połowie tego samego roku artysta wydał album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta Tylko – podobnie jak Polor – spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna” za piosenki łączące podwórkową lokalność ze światowością brzmienia i poetycką głębią, za odtwarzanie w muzyce obyczajowego kolorytu Warszawy, jej krajobrazu społecznego i charakteru tego miasta.

Po albumie Tylko w 2015 roku przyszła kolej na pierwszą oficjalną płytę kolektywu Zjednoczenie Soundsystem i płytę Wir sygnowaną jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. A marzec 2017 roku przyniósł czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy świetna płyta Ladinola szybko zyskała przydomek najbardziej przebojowej w ich dyskografii.

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17