PÓŁFINAŁ JAROCIŃSKICH RYTMÓW MŁODYCH 2022

Palmy

palmy to powstały w 2019 r. zespół, który zrodził się z inicjatywy braci – Mateusza i Michała Lizińskich. W skład zespołu wchodzą również Michał Zbąski (bas) i grający na perkusji Łukasz Kowalczyk.

palmy to melodyjny indie-rock, który przywołuje skojarzenia z młodymi pop-rockowymi kapelami przełomu lat 90. i millenium. Z kolei przyjemny wokal Mateusza Lizińskiego może zawrócić skojarzenia jeszcze wcześniej – do połowy lat 80. XX wieku. Nostalgiczne teksty są zgrabnie prowadzone wzdłuż miękkich, radiowych dźwięków, skupiając się przede wszystkim na tematach młodzieńczego zagubienia i pytaniach o przyszłość.

Wydawane do tej pory własnym nakładem utwory to mix refleksyjnych numerów („Dach”, „stare wieżowce”) z piosenkami pełnymi tanecznego groove’u, w klimacie studenckiego koncertu klubowego jak „miasto śmieci” czy nieco starsze „aktualizacje”. Początkiem kariery palm był udział w Festiwalu Twórczości Korowód. Zespół zdobył pierwsze miejsce i w nagrodzie wystąpił w Muzycznym Studio im. Agnieszki Osieckiej Polskiego Radia. W 2020 r. piosenka „stare wieżowce” wzięła udział w konkursie Debiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i zdobyła uznanie jury, w skład którego wchodzili m.in. Błażej Król i Agnieszka Szydłowska. W tym samym roku zespół wziął udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie decyzją Piotra Metza, Katarzyny Nosowskiej, Pawła Krawczyka i Daniela Kuśmierzaka zajął pierwsze miejsce.

Obecnie trwają prace nad wydaniem pierwszej płyty. Zespół skupia się także na prowadzeniu bieżącego wydawnictwa online, które jest dostępne w serwisach streamingowych.

DYSKOGRAFIA: 2022 r. – single „Dach”, „miasto śmieci”. 2020 r. – singiel „stare wieżowce”, 2019 r. – single „aktualizacje”, „nie ma za co”.