Jarocin Festiwal 2020 z 50-leciem WRM
26 lutego, 2020
Ruszyła sprzedaż karnetów
9 marca, 2020

Pierwsze muzyczne karty odkryte!

- Mamy bardzo silny skład na ten rok, ale nie możemy od razu odkrywać wszystkich jokerów – zaznaczył Darek Malejonek, podkreślając jednak, że podczas tegorocznej edycji pojawi się kilka zespołów, które wystąpią w Jarocinie po raz pierwszy od dłuższego czasu. - To takie reaktywacje, duże wydarzenia muzyczne godne jubileuszu! Będziemy o nich informować sukcesywnie – rozpoczął ogłoszenia wykonawców.

Na JF 2020 świętować będziemy m.in. 40-lecie kultowej płyty „Helicopters”. To gratka dla fanów zespołu Porter Band. Zobaczymy także Kasię Kowalską, która już w ubiegłym roku pokazała się na festiwalu w rockowym, bardzo jarocińskim repertuarze. Nie zabraknie „starych wyjadaczy jarocińskiego festiwalu” - zespołów Armia i Apteka. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy też zespół Roberta Cichego, laureata ubiegłorocznych „Fryderyków”. Z międzynarodowych gwiazd, które zawsze były w Jarocinie, zobaczymy węgierski zespół OMEGA z legendarną „Dziewczyną o perłowych włosach”.

To dopiero 1/3 tego, co czeka nas Was w tym roku w Jarocinie. Kolejne informacje pojawią się wkrótce. Także szczegóły dotyczące projektu – niespodzianki - funkcjonującego jeszcze pod roboczą nazwą - „Medley Jarocin”, z udziałem znanych muzyków, którzy wspólnie zagrają utwory znaczące dla historii jarocińskiego festiwalu.