Jarocińskie rytmy młodych

Start
naboru
1.03.2024
Wybór najlepszej trzydziestki
7.05.2024
Głosowanie
internautów
8-31.05.2024
OGŁOSZENIE PIĄTKI FINALISTÓW
3.06.2024
PREZENTACJE FINALISTÓW
3.06-1.07.2024
Koncert
na Jarocinie
18.07.2024

Jeśli Wasza muzyka jest potężną falą dźwięków, energia na scenie i pasja do rock and rolla to Wasze znaki rozpoznawcze, to ten konkurs jest dla Was! Dołączcie do rywalizacji o miano laureata Jarocińskich Rytmów Młodych i pozwólcie światu odkryć potęgę Waszego brzmienia.

 

Festiwal w Jarocinie od początku istnienia przyciągał utalentowanych muzyków, zarówno uznanych, jak i nowe, obiecujące zespoły, co nadawało mu charakterystyczny rytm młodych artystów. W ciągu lat festiwal przechodził różne etapy, reagując na zmieniającą się scenę muzyczną. Jedno jest jednak niezmienne Jarocin jest miejscem, gdzie młodzi artyści prezentują swoje umiejętności. Jarocińskie Rytmy Młodych są konkursem dla debiutantów, którego zwycięzca otrzyma 10 000 zł oraz możliwość zagrania na Dużej Scenie w ramach Jarocin Festiwal 2024.   

 

Nabór dla zespołów został uruchomiony na początku marca 2024 roku. Spośród wszystkich zgłoszeń konkursowych, do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało 30 zespołów. W następnym kroku, uruchomione zostało głosowanie online, w którym publiczność wybiera finalistę, a jury wybierze pozostałych czterech. Piątka finalistów zaprezentuje się publiczności dzień przed startem festiwalu (18 lipca 2024 r.), w Amfiteatrze jarocińskiego Parku Radolińskich. 

 

Konkurs organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka. 

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE
SPRAWDŹ WYNIKI

FINALIŚCI

Lamia Sun
Posłuchaj
RoseMerry
Posłuchaj
Szklane Oczy
Posłuchaj
Triphammer
Posłuchaj
Willa Kosmos
Posłuchaj
ZESZŁOROCZNY LAUREAT JRM

Sad Smiles to zespół złożony z czterech nastolatków, którzy kochają muzykę. Średnia wieku w kapeli to… 17 lat, a już piszą dojrzałe teksty, komponują muzykę i tworzą własne piosenki. Ich ostatnie trzy single „Miasto Marzeń”, „Nie mogę” i „Świat doskonały” emitowane były w kilkunastu stacjach radiowych z Czwórką, Radiem 357 (Piosenka Dnia) i Radiem Nowy Świat na czele.

 

Ciężko tym zdolnym nastolatkom przydzielić konkretne role w zespole, ponieważ każdy z nich gra na wielu instrumentach – pomiędzy piosenkami zamieniają się nimi lawirując z gracją między kablami i mikrofonami. Nie można też zamknąć ich w jednym gatunku muzycznym. To przede wszystkim alternatywny rock, ale nie tylko… Jedno jest pewno – jest tu pasja i energia. Dużo energii!

Sad Smiles
Poznaj jury 2024!
Tomasz
Jankowski
Oliwia
Kopcik
Sebastian
Pluta
Ania
Rusowicz
Michał
Wiraszko
Poznaj jury 2024!
Zostań partnerem Kup bilet!