c

The Sunlit Earth

the sunlit earth opis

The Sunlit Earth to drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej. Pierwszy rok aktywności zespołu w Trójmieście (2012r.) przyniósł zespołowi dużo

rozgłosu. Pierwszy koncert odbył się w ramach konkursu Muzyczne Ugięcie, na którym zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy i został zaproszony na finalny koncert kolejnej edycji konkursu.

Zespół zajął pierwsze miejsce na przeglądzie i został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu Metropolia Jest Okey i wystąpił w sopockim Sfinksie, a także otrzymał zaproszenie na występ na imprezie showcasowej wytwórni Nasiono Records po czym ustalono, iż pierwsze nagrania zostaną wydane właśnie przez tę wytwórnię.

27 lutego 2013r. światło dzienne ujrzała nagrana w Sopocie EP-ka zespołu pt. „There’s Something In The Air”, której premiera odbyła się w sopockim klubie Mewa Towarzyska.

W 2013 roku zespół postanowił wyjechać na Kaszuby w celu nagrania długogrającej płyty pt. „Between The Lines”. Premiera albumu wydanego przez Nasiono Records była połączona z koncertem i miała miejsce 23 lutego 2014r. podczas audycji na żywo w Radio Gdańsk. Utwory z obu płyt gościły w audycjach m.in. Polskiego Radia Trójka. W 2013 roku zespół wziął udział w przeglądzie zespołów do festiwalu Męskie Granie organizowanym przez Polskie Radio Trójka i decyzją słuchaczy zakwalifikował się do wystąpienia na finałowym koncercie trasy w Żywcu, gdzie zagrał przed kilkunastotysięczną publicznością. W 2014 roku zespół został zaproszony do zagrania koncertu na żywo w studio im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radio Trójka, a także na festiwalach Soundrive w gdańskim B90 i polenmARkT w niemieckim Griefswaldzie (na który zespół dostał ponowne zaproszenie). Dodatkowo zespół supportował zespoły The Neighbourhood i The Raveonettes i wziął udział w koncercie przeglądowym w Jarocinie (związanym z Jarocin Festiwalem). Kolejne kilka lat działalności zespołu to głównie koncerty w Polsce jak i Niemczech – m.in. zaproszenie na Transit Festival (Niemcy), jak i praca nad nowym materiałem. Nowe kompozycje zespołu zyskały na dojrzałości i przerastają pierwszy album.

Zobacz na: YouTube