PÓŁFINAŁ JAROCIŃSKICH RYTMÓW MŁODYCH 2022

SABINA SZEWCZYK

Sabina Szewczyk, która tworzy zespół z Krzyśkiem Mandryszem, Natalią Krząkałą i Markiem Kowalskim, ćwiczy w murach Centrum Muzycznego Krawczyka 21 w Mikołowie.

Eksperci podkreślają: „Tu delikatność miesza się ze stanowczością”.

Sabina Szewczyk ze swoją autorską piosenką „Pancerny Płaszcz” znalazła się w pierwszej dziesiątce w Opolskich Eliminacjach do Debiutów 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, a później wraz z zespołem, wygrywając eliminacje, zaprezentowała się na deskach opolskiego Amfiteatru.

Aktualnie artystka wraz z zespołem promuje swoje debiutanckie wydawnictwo „Unisono”, które zrealizowali i wydali własnym sumptem, chcąc zostać niezależnym, zarówno w tworzeniu, jak i w kreowaniu własnego wizerunku.

Chociaż tak naprawdę dopiero co zaczęli wspólne koncertowanie, na swoim koncie mają kilka niekwestionowanych sukcesów: II miejsce na Festiwalu „Scyzoryki” w Kielcach, wygrane ogólnopolskie eliminacje do opolskich „Debiutów”, występ w Opolu na 58. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, gdzie zaprezentowali autorską piosenkę pt. „Pancerny Płaszcz”.

Spośród ponad pół tysiąca zgłoszonych zespołów zakwalifikowali się do ścisłego finału „Festiwalu Młodych Talentów” i 8 października wystąpili w finałowym koncercie w „Starej Rzeźni” w Szczecinie, gdzie w jury zasiadali: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Artur Orzech i Daniel Kuśmierzak.

Pod koniec ubiegłego roku Sabina Szewczyk wraz ze swoim zespołem, zasiliła grono finalistów festiwalu „Piosenkarnia” w Krakowie oraz wystąpiła w finale zespołów konkursowych na festiwalu Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo, gdzie zdobyła aż dwie nagrody.

Ostatni singiel artystki, pt. „Lupa” cieszy się dużą popularnością wśród słuchaczy, m.in „Trójki” – piosenka od kilku tygodni króluje na liście przebojów, jak również edytorów playlist na platformach streamingowych.

Pod koniec kwietnia Sabina Szewczyk wraz z zespołem odwiedzili studio im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentowali swoją twórczość.

DYSKOGRAFIA: