PÓŁFINAŁ JAROCIŃSKICH RYTMÓW MŁODYCH 2022

WRONA

Wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producentka pochodząca z Krakowa, występująca w formie solo actu, wykonująca muzykę alternative / electro pop. Współzałożycielka i perkusistka rockowego girls bandu Brain’s All Gone, z którym wystąpiła w IV edycji programu Must Be The Music docierając do półfinału. Laureatka konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” organizowanego przez Radio Czwórka. Prowadząca audycję „Dziewczyny Grają”.

„W twórczości WRONY liczą się słowa. Korzysta z przywileju niezależnej artystki, która nie musi się martwić, czy tekst jest wystarczająco bezpieczny, czy nie. […] Niezależna, nie boi się ryzykować i pomimo wygranej w konkursie – nie jest „produktem na sprzedaż”” – Damian Sikorski, Polskie Radio.

„Dawno nie było tak wyrazistego debiutu na polskiej scenie muzycznej. Twórczość Wrony balansuje pomiędzy muzyką alternatywną i elektroniczną. Wszystko to posypane jest brokatem i żeby nie było tak kolorowo, to mamy jeszcze punkowy akcent, słyszalny w tekstach. Charyzma, energia, punkowe korzenie, róż i brokat. Myślę, że tak można opisać Wronę oraz jej twórczość. Barwny debiut, który zdecydowanie warto zapamiętać!” – Katarzyna Grzmielewska, Muzykoholicy.

W listopadzie 2021 ukazała się solowa płyta WRONY – „SEN O SMAKU LUKRECJI”, która zyskała wiele pozytywnych recenzji, a single takie jak „TERAZ JA!!!”, „JAK DEBBIE HARRY” czy „DOUBLE TAP” są codziennie grane w rozgłośniach radiowych.

DYSKOGRAFIA: 2013 – Outcast of Society EP, 2015 – Yet We Have Hearts (wyd. Sony Music Poland), 2021 – SEN O SMAKU LUKRECJI (wyd. Agencja Muzyczna Polskiego Radia)