Wydarzenia okołofestiwalowe

Przez cztery festiwalowe dni zapraszamy do udziału w licznych wydarzeniach okołofestiwalowych. W przestrzeni jarocińskiego amfiteatru każdy znajdzie coś dla siebie! Startujemy już w czwartek Jarocińskimi Rytmami Młodych. Ten dzień zakończą koncert zespołu Pull The Wire, a na finał z „Projektem Republika ‘82” koncert Darka Maleo Malejonka.

Festiwalowe przedpołudnia w amfiteatrze

W sobotę (16.07.) i niedzielę (17.07.) zapraszamy do festiwalowej strefy dziecka. W tym roku będzie ona nawiązywała do twórczości literackiej Marii Konopnickiej, a co z tego wyniknie musicie zobaczyć już sami.
Na scenie w amfiteatrze czekać będą nietypowe spotkania z muzykami, którzy tym razem będą czytać najmłodszym. Całość poprowadzi popularyzatorka literatury dziecięcej Małgorzata Swędrowska.

sobota:
10.30 Michał Wiraszko
11.30 Hańba
13.00 Sztywny Pal Azji

niedziela:
11.00 Hunter
13.00 Kobranocka
14.00 Maciej Balcar

Czytaniom towarzyszyć będą animacje i warsztaty plastyczne dla dzieci m.in. malowanie toreb, na których młodzi artyści będą mogli wykonać własne projekty z szablonów inspirowanych literaturą dla dzieci.
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin we współpracy z Instytutem Książki dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W trakcie wszystkich festiwalowych dni w amfiteatrze będzie można m.in. odwiedzić festiwalowe stoiska z punktem informacji, gadżetami i giełdą winylową Poznańskiej Giełdy Fonograficznej.

 

W sobotę 16 lipca (od godz. 10.30-14.30) zapraszamy do Żywej biblioteki. W Parku Radolińskich, na skwerze przy Ruinach Kościoła Św. Ducha żywymi „Książkami” będą reprezentanci grup doświadczających stereotypów, uprzedzeń, wykluczenia i dyskryminacji. Każdy będzie mógł zaprosić ich do rozmowy i zweryfikować swoje poglądy.

Także w sobotę  – o godz. 14.00 w amfiteatrze odbędzie się koncert zespołu PROVINZ POSEN, składającego się z członków grup muzycznych: Muchy, Afro Kolektyw i DagaDana.

 

Tradycyjnie zapraszamy do zwiedzania stałej wystawy w Spichlerzu Polskiego Rocka (od godz. 11-18). W czwartek (14 lipca, godz. 15.00) w SPR otwarta zostanie także czasowa wystawa fotograficzna Mateusza Adamiaka „Jarocin Festiwal 2021”. W Spichlerzu można też będzie również zakupić festiwalowe i jarocińskie pamiątki.

W sobotę 16 lipca o godzinie 14:00 (Spichlerz Polskiego Rocka) odbędzie się „Spotkanie z zespołem Sztywny Pal Azji i przekazanie gitary dla muzeum przez Jarosława Kisińskiego” 

 

Klubokawiarnia Kontrapunkt zaplanowała na scenie SPR spotkania autorskie z muzykami zespołów: 30 lecie twórczości Ilusion, 35 lecie IRA, Włochaty oraz Pidżama Porno.
Od piątku do niedzieli (15-17 lipca) od godziny 13:30 w przestrzeni klubokawiarni w Spichlerzu Polskiego Rocka odbędzie się pokaz teledysków Yacha Paszkiewicza ze zbiorów muzeum.

 

Zachęcamy także do odwiedzenia Pałacu Radolińskich i Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (godz. 10.00-15.00). W tym miejscu również będzie działać stoisko handlowe z możliwością uzyskania informacji oraz zakupu jarocińskich i festiwalowych pamiątek.

Co jeszcze będzie się działo w czasie Jarocin Festiwal 2022?

Tradycją jarocińskiego festiwalu stała się msza św. w Ruinach kościoła p.w. Św. Ducha (niedziela, godz. 12.00). Po mszy w kościele odbędzie się spotkanie autorskie z Maciejem Sikorskim, autorem książki „Byłem w piekle. Nie polecam”.

W sobotę będzie można wziąć udział w jarocińskiej grze miejskiej  zorganizowanej przez ZHP Jarocin. Spacer pamięci rozpocznie się o godz. 10.00 przed Pałacem Radolińskich, a zakończy o godz. 13.00 w amfiteatrze.

Na ulicy ul. Gołębiej w każdy festiwalowy dzień będzie działał Pchli Targ (od godz. 17.00 do zmroku).

Na ekranie Kina Echo (sobota – niedziela) wyświetlone zostaną filmy biograficzne: Ennio – Dokument o Ennio Morricone (godz. 12.00)  oraz Elvis- Historia Elvisa Presleya (Butler) (godz. 14.30).

Jarocińska Kolej Drezynowa (sobota-niedziela) proponuje przejazdy rowerowymi drezynami na trasie Brzostów Wlkp. (nieczynna dawna stacja kolejowa pod Jarocinem) – Góra – Brzostów Wlkp. (tel. 607 300 180).

Będzie również coś dla miłośników biegania! Akcja ParkRun, czyli bezpłatne spotkania na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego bez względu na wiek, rezultaty (sobota, godz. 9.00, Park Radolińskich)