22 kwietnia wystartowały Jarocińskie Rytmy Młodych

 

Liczący ponad 50 lat przegląd – Rytmy Młodych – towarzyszy kolejnym edycjom jarocińskich festiwali. Stąd na podbój rockowych scen ruszały takie kapele jak TSA,  Siekiera, Moskwa, HEY. Tegoroczna edycja przeglądu wystartuje 22 kwietnia. Laureat konkursu wystąpi na dużej scenie podczas Jarocin Festiwal 2022 oraz otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych.

22 kwietnia ruszył nabór młodych artystów w ramach JRM. Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie na stronie internetowej jarocinfestiwal.pl. W zakładce Rytmy Młodych znajduje się specjalny formularz. Zespoły czy soliści są zobowiązani m.in. do przesłania dwóch różnych autorskich utworów: pierwszy w postaci pliku mp3 oraz odnośnik do drugiego umieszczonego na kanale YouTube.

W drugim etapie konkursu ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury, któremu przewodniczył będzie Darek Malejonek, dokona wyboru 30 wykonawców.

W kolejnej fazie przeglądu – od 6 do 19 czerwca, na stronie  internetowej jarocinfestiwal.pl odbędzie się głosowanie publiczności.

14 lipca w jarocińskim amfiteatrze odbędzie się koncert finałowy JRM. W jego trakcie zaprezentuje się 5 artystów – jeden wybrany głosami publiczności, czwórka – wyłoniona przez jury. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych oraz wystąpi na dużej scenie podczas Jarocin Festiwal.

Konkurs organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka oraz firmą Good Taste Production, producentem Jarocin Festiwal 2022.

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwal to 4 dni z czołówką polskiego rocka, powrotami, wydarzeniami specjalnymi i przeglądem młodych kapel. Odbędzie się od 14 do 17 lipca. Jarocińskie Rytmy Młodych od zawsze były nierozerwalnym elementem jarocińskiego festiwalu. Tak będzie i w tym roku. Pierwszego dnia tegorocznego festiwalu, 14 lipca w jarocińskim amfiteatrze, odbędą się przesłuchania konkursowe 5 finalistów wyłonionych w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych. Zwieńczeniem pierwszego festiwalowego dnia będzie specjalny projekt przygotowany przez Darka Malejonka. Do udziału w nim zostali zaproszeni artyści, którzy niejeden raz stawali na scenie jarocińskiego festiwalu. Wstęp na czwartkowe koncerty będzie bezpłatny.

Przypomnijmy, że zwycięzcą ubiegłorocznej edycji przeglądu został lubelski zespół Ikarus Feel !!! Za jego sprawą scenę jarocińskiego amfiteatru opanowały rock, alternatywa oraz indie.

Nagroda specjalna, ufundowana przez Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie trafiła do śląsko-dąbrowskiego zespołu Transgresja. Grupa wciągnęła jarocińską publiczność  w świat energetyzującego, psychodelicznego rocka. Stylizacja sceniczna i cała oprawa wizualna na długo zapadną w pamięć uczestnikom wydarzenia w jarocińskim amfiteatrze.

Najciekawszym gitarzystą przeglądu został Mateusz Kołodziejczyk z zespołu Transgresja. Nagrodą była gitara Viking Gold Top ufundowana przez Firmę Hagstrom i Music Mayer.

Dodatkowa nagroda Burmistrza Jarocina – nagranie singla – przyznana została zespołowi The POKS.