logo Jarocin'18
Aktualności – Znamy ambasadorów Jarocin Festiwal 2018

Znamy ambasadorów Jarocin Festiwal 2018

9 lutego 2018

Udostępnij: facebook share button twitter share button

John „Johnny Rotten” Lydon – legendarny wokalista Public Image Limited i Sex Pistols, oraz Wojtek Mazolewski – jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków zwany punkowcem w świecie jazzu, będą ambasadorami tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.

Razem z Sex Pistols zrewolucjonizował muzykę i kulturę, dając światu punk rocka. Od 40 lat stoi na czele Public Image Limited (PiL), z którym wystąpi na tegorocznym Jarocin Festiwal. Występował w filmach, pisał książki, a nawet chciał wystąpić na Eurowizji. Johnny Rotten, bo o nim mowa – przyjmie specjalną rolę Motywu i Ambasadora Jarocin Festiwal 2018. W ramach MOTYWU: ROTTEN, to właśnie jego osobie będą poświęcone projekcje filmowe, spotkania literackie i w końcu koncerty.

Z rodzimych artystów – rolę Ambasadora JF’18 przyjmie Wojtek Mazolewski. Założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jego muzyczna aktywność wywołała w Polsce boom na muzykę improwizowaną i przywróciła światu polski jazz w początkach XXI wieku. Jest jednym z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystą. Wystpi w Jarocinie z programem Punk Freud Army, ale nie tylko. Rola Ambasadora to także współkreacja festiwalowych projektów specjalnych, spotkania i panele tematyczne oraz aktywności pozamuzyczne.

Festiwal już drugi rok z rzędu odbędzie się w przestrzeni miejskiej Jarocina. Na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też Rytmów Młodych – legendarnego konkursu dla debiutantów, w jury którego zasiądzie w tym roku m.in. Katarzyna Nosowska, laureatka Rytmów w roku 1992.

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17