logo Jarocin'17
logo Jarocin'17

Decapitated

Techniczne, bardzo szybkie, gitarowe granie to ich domena. Decapitated to jeden z tych polskich zespołów death metalowych, który jest rozpoznawalny za granicą równie dobrze jak w swoim ojczystym kraju.

Formacja powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich wtedy braci: Wacława oraz Witolda Kiełtyki. Od tamtej pory formacja konsekwentnie pracuje na miano czołowego przedstawiciela cięższych brzmień nad Wisłą. Panowie wystąpili na najważniejszych rodzimych oraz zagranicznych festiwalach (Metalfest, Ozzfest), wydali sześć świetnie przyjętych płyt, z czego ostatnią – Blood Mantrę – pod auspicjami prestiżowej wytwórni Nuclear Blast. Muzycy bywają często chwaleni za wirtuozerię i złożoność kompozycji, która w połączeniu z nieprzeciętnym zaangażowaniem daje na koncertach piorunujący efekt. Nic dziwnego, że artyści zawędrowali ze swoim materiałem nawet do Nepalu, Tajlandii czy Japonii.

W 2015 roku Decapitated supportowało Soulfly na ich trasie po Stanach Zjednoczonych. Obecnie panowie przymierzają się do wydania nowego krążka, o czym ostatnio poinformowali na łamach prestiżowego magazynu Metal Hammer.

15.07 (sobota)
scena park

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17