logo Jarocin'17
logo Jarocin'17

Ørganek

Założony przez Tomasza Organka zespół w szybkim czasie stał się jednym z najmocniejszych graczy na polskiej scenie rockowej. Organek łączy fanów dobrego, melodyjnego wokalu, inteligentnych tekstów i rytmicznej, charakternej gitary.

Debiutanckie wydawnictwo formacji, czyli Głupi, pojawiło się na półkach sklepowych w 2014 roku. Wytwórnia Mystic Production, w której ukazał się album, pisała, że materiał ten jest klasyczny w brzmieniu, a nowatorski w formie – i nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Grupa sprawnie zestawia ze sobą vintage’owe brzmienie analogowych instrumentów z zaskakującymi, różnorodnymi odniesieniami.

Album przyniósł kwartetowi dużą popularność. Single z debiutanckiego krążka okupowały przez dłuższy czas Listę Przebojów Programu Trzeciego. Do współpracy nad najnowszym wydawnictwem zespołu, czyli Czarnej Madonny, muzycy zaprosili zaś samego frontmana Behemotha, czyli Adama Nergala Darskiego. I ten materiał okazał się sukcesem – artyści otrzymali za niego trzy nominacje do Fryderyków i nie przestają być zapraszani na największe polskie festiwale.

16.07 (niedziela)
scena park

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17