logo Jarocin'17
Aktualności – Specjalny odsłuch”Marionetek” Czesława Niemena!

Specjalny odsłuch”Marionetek” Czesława Niemena!

12 lipca 2017

Udostępnij: facebook share button twitter share button

Spichlerz Polskiego Rocka wraz z firmą Voice przygotowali na tegoroczny festiwal nie lada gratkę dla fanów twórczości Czesława Niemena. W niedzielę w Jarocinie odbędzie się specjalny odsłuch albumu „Niemen vol.1 i vol.2 (Marionetki)”. Materiał zostanie odtworzony na magnetofonie szpulowym!

Płyta, którą wybrano do prezentacji, powstała w 1972 roku. Czesław Niemen nagrał ją z Helmutem Nadolskim, trębaczem Andrzejem Przybielskim oraz instrumentalistami formacji SBB –, Józefem Skrzekiem, Anthimosem Apostolisem i Jerzym Piotrowskim. Połączenie ich stylów umiejscawia się gdzieś pomiędzy jazz rockiem, rockiem progresywnym, awangardą a elektroniką. Trudne do zaszufladkowania, przemyślane brzmienia idą w parze z tekstami. Na „Niemen vol.1 i vol.2” piosenkarz ponownie sięgnął po poezję Cypriana Kamila Norwida, Jarosława Iwaszkiewicza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Bolesława Leśmiana. Piosenki z tego wydawnictwa nieprzypadkowo są zaliczane do kanonu rodzimej muzyki.

Albumu odsłuchamy na zestawie, w skład którego wejdzie legenda wśród magnetofonów szpulowych: Studer A807 oraz gramofon analogowy. Spotkanie odbędzie się 16 lipca w Spichlerzu Polskiego Rocka (ul. Poznańska 2) o godzinie 14. Poprowadzi je miłośnik brzmień na najwyższym poziomie i szef redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia – Piotr Metz. 

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17