logo Jarocin'17
logo Jarocin'17

Wojtek Mazolewski Quintet

“Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.” – pisze o nich portal JazzSoul.pl. Wojtek Mazolewski Quintet – zdobywcy Złotej Płyty za album „Polka”, nazywani produktem eksportowym polskiej kultury, wypełniający sale koncertowe po brzegi – w tym roku w Jarocinie po raz kolejny przekroczą ramy gatunkowe.

Założycielem grupy jest Wojciech Mazolewski – propagator jazzu, basista, kompozytor oraz producent. Znakiem firmowym projektów, w których bierze udział, są wybuchowe, eklektyczne koncerty. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością – analogowe brzmienie jego kwintetu nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. W twórczości formacji mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Led Zeppelin, Nirvany i Aphex Twina. Zespół jest najwyżej notowanym wykonawcą jazzowym na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wspomniany już ostatni album zespołu pt .„Polka” uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 120 koncertach. To właśnie na występach na żywo można poczuć moc „Polki” oraz usłyszeć, jak jej historia pisze się ciągle na nowo. Popis muzycznego dream teamu Mazolewskiego z Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskiego, Oskarem Toroka i Qbą Janickim zapada na długo w pamięci.

15.07 (sobota)
scena rynek

Kup bilety wcześniej
i nie martw się czy wystarczy karnetów download Jarocin'17